6 sprawdzonych sposobów na nadmierną potliwość stóp

6 sprawdzonych sposobów na nadmierną potliwość stóp

Nadmierna potliwość stóp może stanowić spory problem. Jednym z najgorszym mankamentów jest z pewnością nieprzyjemny zapach, przez co wstydzimy się zdjąć buty w towarzystwie lub wypożyczać obuwie na kręgielni czy łyżwy na lodowisku.
Reklama
Innym problemem jest wysoki poziom wilgoci, który doskwiera szczególnie zimą gdy stopy niemal cały czas są zakryte, ponieważ może znacząco wpływać na wygląd skóry oraz paznokci. Jak odpowiednio zadbać o stopy aby przez cały rok wyglądały pięknie i abyśmy latem z przyjemnością pozbywały się butów na plaży?

Oto kilka skutecznych sposobów na spocone stopy:

1. Pedicure – wykonywany samodzielnie lub u kosmetyczki (nawet jeśli zdecydujesz się na zabiegi w domu i tak warto od czasu do czasu wybrać się do salonu aby pedicure został wykonany dokładniej). Dbaj o to aby taki czas dla stóp wygospodarować przynajmniej raz na dwa tygodnie. 2. Po każdorazowym umyciu stóp usiądź i dokładnie wysusz je ręcznikiem, nie zapominaj o przestrzeniach międzypalcowych, następnie posmaruj stopy kremem o działaniu normalizującym pocenie się. 3. W czasie aplikacji kremu wykonuj masaż stóp, zarówno ty jak i twoje stopy poczujecie się znacznie lepiej i lżej, będzie bardziej odprężona. 4.
Reklama
Zwracaj uwagę na skórę swoich stóp, jeśli pojawiają się przesuszenia, regularnie każdego dnia ją nawilżaj, w szczególności zimą, ponieważ w skutek suchości mogą pojawić się pęknięcia, swędzenie czy pieczenie, a noszenie grubych skarpet czy rajstop jeszcze pogorszy te dolegliwości. 5. Jeśli pojawia się pieczenie stóp korzystaj z chłodzących balsamów, deodorantów do stóp oraz zasypek. Noś skórzane buty, zaś rajstopy tylko z bawełny z niewielką domieszką włókien elastycznych. 6. Aby latem stopy były piękne w porze zimowej unikaj kolorowych lakierów do paznokci. Gdy są one stale pomalowane na czerwono czy na inny ciemny kolor mogą stawać się pożółkłe co później może być widoczne nawet po dokładnym manicure latem w sandałkach. Wybieraj raczej lakiery bezbarwne, które nadadzą połysk lub w tym czasie gdy nie pokazujesz stóp wybieraj bezbarwne odżywki, które pomogą ci wzmocnić paznokcie. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama