Kawa z kapsułki – co warto wiedzieć?

Kawa z kapsułki – co warto wiedzieć?

Marzy Ci się ekspres ciśnieniowy, ale nie wiesz czy wybrać ten na kawę sypaną czy może lepiej taki na kapsułki? Żeby ułatwić Ci wybór powiem kilka słów o ekspresach na kapsułki.
Reklama

Cena ekspresu

Jedną z pierwszych cech, na które zwraca się uwagę robiąc zakupy jest cena. Z pewnością rzuci Ci się w oczy ogromna różnica między ceną ekspresu na kawę sypaną, a tego na kapsułki. Ekspres ciśnieniowy na kapsułki bywa nawet kilka razy tańszy. Warto jednak pamiętać, że decydując się na to urządzeni poza kosztem samego ekspresu przyjdzie Ci płacić również za kapsułki.

Kapsułki co to takiego?

Kapsułki to niewielkie pojemniczki wykonane z tworzywa sztucznego, które zawierają w sobie zmielone ziarno kawy gotowe do zaparzenia. Wbrew twierdzeniom niektórych osób, kapsułki nie zawierają żadnej dodatkowej chemii. Tylko czasami do zmielonej kawy dodawany jest aromat np. wanilia czy cynamon. Decydując się na zakup ekspresu na kapsułki należy pamiętać, że każda firma produkuje bardzo specyficzne i dopasowane do swoich ekspresów kapsułki. Dlatego zanim wybierzesz model sprawdź ile kosztują kapsułki oraz gdzie można je kupić.

Z mlekiem czy bez

Ekspresy na kapsułki mogą robić nie tylko doskonałe espresso, ale również świetne cappuccino czy latte.
Reklama
Jednak to czy można będzie zrobić kawę z mlekiem zależy również od typu wybieranego ekspresu. Część z tych urządzeń posiada specjalną dyszę do spieniania mleka, które następnie można użyć do przygotowania kawy, natomiast inne pozwalają na zrobienie kawy z mlekiem z kapsułki. W tym drugim przypadku w można kupić specjalne zestawy kapsułek zawierające kawę oraz mleko w proszku. Warto jednak pamiętać, że koszt kawy zrobionej z zestawu takich kapsułek jest nieco wyższy aniżeli z kapsułek zwykłych. Ponadto niektórzy użytkownicy ekspresów narzekają na posmak jaki daje mleko w proszku.

Kawa i co jeszcze?

W ostatnim czasie do niektórych ekspresów na kapsułki przygotowywane są kapsułki umożliwiające przyrządzenie innych napojów. Można kupić kapsułki z herbatą, czekoladą czy kakao. To ciekawa i bardzo wygodna opcja szybkiego przygotowywania gorących napojów. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama