4 kroki, dzięki którym pokonasz przeziębienie w JEDEN DZIEŃ!

4 kroki, dzięki którym pokonasz przeziębienie w JEDEN DZIEŃ!

Zima to pora roku, podczas której nasze drogi oddechowe są bardziej narażone na infekcje. Często czujesz, że Twój nos ma problemy z oddychaniem, a do tego masz kaszel i katar? Nic dziwnego, właśnie mamy sezon grypowy. Co zrobić, kiedy choroba nas dopadnie? Postarajmy się pozbyć się infekcji w jeden dzień!
Reklama
Jakie rady zazwyczaj dostajemy?
  • Spij cały dzień
  • Pij litry rosołu
  • Bierz ciepłe kąpiele w wannie
I choć niektóre z tych metod z perspektywy czasu są skuteczne, to przeziębienie nie znika tak szybko, jak sobie wymarzyłyśmy. Zobacz, jak zwiększyć szanse na pokonanie infekcji w bardzo szybkim czasie!

Krok 1: Weź gorący prysznic. Może być trudno przekonać się do wyjścia z ciepłego łóżka, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z grypą. Ale ciepły prysznic to jest to, czego potrzebują schorowane zatoki. Para z wody pomoże usunąć śluz, który blokuje nos po całej nocy.

Krok 2: Weź dwie łyżeczki syropu z bzu: syrop z czarnego bzu ma właściwości przeciwwirusowe i pomaga wzmocnić układ odpornościowy.

Reklama

Może być przyjmowany do trzech razy dziennie w celu zmniejszenia intensywności i czasu trwania grypy.

Krok 3: Kawę i płatki zamień na herbatę i jajka. Jajka są doskonałym źródłem białka zawierającego wszystkie 9 aminokwasów. Białko pomaga organizmowi zwalczyć infekcję, a w połączeniu z gorącą filiżanką herbaty z cytryną i miodem może zdziałać cuda. Połączenie cytryny i miodu pomaga także ukoić nasze bolące i podrażnione gardło. Pamiętajmy, aby miód dodawać do letniej, a nie gorącej herbaty, aby zachował wszystkie właściwości.

Krok 4: Zrób sobie pełną witamin sałatkę i dodaj do niej ciecierzycę i pestki dyni. Oba składniki są bogate w cynk, który zwalcza zapalenie i pomaga organizmowi pokonać infekcję. Możesz także ssać pastylki cynku.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama