Gdzie szukać nowej pracy? – 5 sprawdzonych pomysłów

Gdzie szukać nowej pracy? – 5 sprawdzonych pomysłów

Znalezienie nowej pracy jest zadaniem wymagającym i angażującym niekiedy całą naszą rodzinę oraz najbliższych znajomych. Oczywiście mówimy tu o znalezieniu dobrej pracy. Takiej, w której będziemy spełniać się zawodowo i która pokrywa się z naszym wykształceniem.
Reklama
Poszukiwania pracy warto rozpocząć od Internetu i wielu istniejących portali, na łamach których możemy znaleźć interesujące nas oferty, a nawet bezpośrednio on-line złożyć swoje CV i wniosek o pracę. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, gdzie pracy warto szukać w ogóle i na co należy zwrócić uwagę:

1. Praca przez Internet

Jak już wspomnieliśmy dobrym sposobem na znalezienie nowej, wymarzonej pracy jest przejrzenie ogłoszeń znajdujących się na portalach zrzeszających pracodawców i ludzi poszukujących pracę. Swoje pierwsze kroki powinnyśmy skierować do takich stron, jak: Po dokonaniu rejestracji na większości portali tego rodzaju istnieje możliwość wysłania wiadomości do pracodawcy, który ogłasza wolny wakat wraz z załączeniem swojego CV czy listu motywacyjnego.
Reklama

2. Praca wykonywana on-line

Jeśli jesteś osobą posiadającą szczególnie uzdolnienia plastyczne, graficzne, zajmującą się nauką języków programowania czy hobbystycznie tworzącą na przykład strony internetowe – pracę znajdziesz bardzo szybko on-line. Do tego celu służą portale ogłaszające zlecenia, dzięki którym możesz zostać freelancerem. Szczególnie powinnaś zwrócić uwagę na takie portale jak: Na stronie Oferia.pl możesz również znaleźć dodatkową pracę w takich sektorach jak ogrodnictwo, naprawy, serwis sprzętu, poligrafia czy wykonując zlecane prace domowe. Jest więc to sposób na znalezienie pracy praktycznie dla każdego.

3. Tradycyjne formy znalezienia pracy: Urząd pracy

Nie zapominajmy o zarejestrowaniu się w Urzędzie Pracy naszego miasta czy gminy, dzięki czemu oferty pracy będą nam przedstawiane na bieżąco zgodnie z naszym podanym wykształceniem.
Reklama
Niestety coraz mniej pracodawców kieruje swoje oferty do Urzędów Pracy, więc nie jest to szczególnie polecana forma szukania pracy.

4. Tradycyjne formy znalezienia pracy: Gazety z ofertami

Możesz także wybrać się do kiosku i zakupić kilka gazet, które zawierają ogłoszenia o pracę w twojej okolicy. Jedną z takich gazet są na przykład Anonse.

5. Tradycyjne formy znalezienia pracy: Przyjaciele i rodzina

Warto także zapytać naszych bliskich oraz znajomych o to, czy ktokolwiek z nich nie posiada informacji o jakimś dobrym ogłoszeniu lub zna kogoś, kto właśnie rekrutuje do pracy. To często właśnie bliskie nam osoby mogą znaleźć nawet przypadkowo ofertę, która naprawdę może nas zainteresować. Warto więc działać w grupie.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama