Aloes
Canva.com

Masz zaparcia? Sok z aloesu ma wyjątkowe właściwości!

Czysty sok z aloesu, niezawierający żadnych zbędnych dodatków, to doskonałe remedium na wszelakie problemy trawienne. Od lat jest on stosowany w medycynie naturalnej jako cudowny środek na zaparcia, który działa szybko, ale zarazem nie gwałtownie, dzięki czemu wywoływany przez niego efekt nie jest nieprzyjemny, w przeciwieństwie do rezultatu działania większości typowych środków przeczyszczających.
Reklama

Oczyszczenie organizmu

Sok z aloesu rzeczywiście przeczyszcza, jednakże robi to w sposób delikatny. Najlepsze efekty związane z przyspieszonym trawieniem uzyskuje się przy jego regularnym stosowaniu. Taka aloesowa kuracja powinna potrwać przynajmniej dwa tygodnie. Po tym czasie można już liczyć na unormowanie się ilości i częstotliwości wyróżnień oraz mniejsze bolesności na toalecie.

Zaparcia to coraz częstszy problem

Zapalenie pęcherza
Canva.com

A problemy z zaparciami nie są wcale rzadkie.

Reklama

W dzisiejszych czasach występują one właśnie niezwykle często, co prawdopodobnie wynika z przerzucenia się ludzi na siedzący tryb życia, który niestety tym zaparciom zawsze będzie sprzyjać. To ruch działa najlepiej na jelita. Można stosować super zdrową dietę bogatą w błonnik pokarmowy, a do tego codziennie wypijać dwa litry wody i jeszcze ratować się różnymi herbatkami przyspieszającymi trawienie, ale jeśli nie zapewni się swojemu ciału optymalnej dawki ruchu (w miarę intensywnego) w ciągu dnia, jelita nie zostaną właściwie pobudzone, przez co nie będą mogły normalnie pracować. Sok z aloesu ma być jedynie takim wspomagaczem. W celu pozbycia się zaparć w pierwszej kolejności najlepiej jednak zadbać o te absolutne podstawy, czyli właśnie m.in. dodatkową aktywność fizyczną, najlepiej jakąś aerobową, która rzeczywiście rozrusza jelita.

Aloes może być jednak stosowany jednocześnie ze zmienianym stylem życia. W celu uzyskania efektu przyspieszenia pracy jelit należy pić go codziennie w ilości wynoszącej 50 ml. Dawkę można rozłożyć na dwie mniejsze porcje i wypijać je z samego rana oraz wieczorem, tuż przed pójściem spać.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama