Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Czego nie może zabraknąć w koszyczku wielkanocnym?
Za kilka dni Wielka Sobota, kiedy to będziemy święcić koszyczek z pokarmem. Podczas Świąt podzielimy się naszą święconką z najbliższymi. Jeśli chcesz, żeby Twój koszyczek był doskonały, już dziś zobacz, czego nie może w nim zabraknąć.
Chleb Chleb w religii chrześcijańskiej symbolizuje Ciało Chrystusa. Od starodawnych czasów jest gwarantem dobrobytu. Sól Symbolizuje oczyszczenie i prawdę. Włożona do koszyczka będzie miała moc odstraszającą zło. Jest także symbolem prostego życia. Do koszyczka ze święconką wkładamy sól w niewielkim pojemniczku, często specjalnie w tym celu zakupionym lub w woreczku. Jajka Inaczej pisanki. Miały one zapewnić zdrowie, siłę, powodzenie i szczęście w miłości. Skorupki dodawano do zboża i rozrzucano na pola, żeby dawały obfite plony. Dla chrześcijan są symbolem rodzącego się życia oraz nadziei na zmartwychwstanie. W koszyczku może znaleźć się zarówno jajko w skorupce, pomalowane, obklejone lub nie, jak i jajko obrane ze skorupki. Chrzan Symbolizuje siłę fizyczną, która powinna się utrzymać przez cały rok. Baranek Baranek od zawsze był symbolem pokornego serca i delikatności. W naszym koszyczku nie może zabraknąć baranka, który przystrojony jest w czerwoną chorągiewkę - symbol Chrystusa. Ciasto Jest symbolem umiejętności i doskonałości. Najchętniej święcimy małe babeczki drożdżowe. Wędlina Zazwyczaj w naszym koszyczku znajduje się kiełbasa. Ma ona symbolizować nam pełnię zdrowia i płodności dla nas i rodziny. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Zostało Ci jedzenie po Świętach? Zdziwisz się, co możesz zamrozić
Ciasta, mięsa, sałatki, zupa... Po Wielkanocy zostało na pewno mnóstwo pyszności. Co zrobić z jedzeniem po Świętach, żeby się nie zmarnowało? Sprawdź, jak to ogarnąć, żeby nie trzeba było niczego wyrzucać.
Kolorowe, piękne i bez chemii. Tak nasze babcie farbowały jajka
Jeśli nie chcesz używać sztucznych barwników do malowania pisanek, sprawdź metody na farbowanie jajek naturalnie. To nic trudnego i spokojnie możesz wykorzystać produkty, które znajdują się w Twojej kuchni.
Oto sekret idealnie soczystej szynki pieczonej na Wielkanoc. Twoi goście będą w szoku
Domowa pieczona szynka bardzo dobrze sprawdza się w roli przystawki. Można pokroić ją na grube plastry i podać gościom przed głównym posiłkiem, by rozbudzić ich kubki smakowe i zwiększyć ich ochotę na coś porządnego i bardziej obiadowego.