Borowina - naturalna recepta na zdrowie i piękny wygląd. Jak działa borowina?

Przejdź do galerii zdjęć
Borowina to naturalna substancja o brunatnym zabarwieniu, pozyskiwana z terenów torfowisk. Dzięki zawartości cennych składników organicznych, wykazuje ona niezastąpione działanie lecznicze, a także upiększające. Okłady i kąpiele z borowiny wykorzystywane są do leczenia schorzeń mięśni i stawów, mogą także łagodzić dolegliwości chorób kobiecych. Zabieg borowinowy zapewnia również widoczną poprawę kondycji skóry całego ciała.
Szczególne właściwości borowiny wykorzystywane są w wielu uzdrowiskach jako naturalna recepta na poprawę samopoczucia. Zabieg borowinowy można także przeprowadzić w domu, bowiem substancja w czystej postaci dostępna jest w aptekach i sklepach medycznych, można także znaleźć ją w składzie wielu kosmetyków pielęgnacyjnych.

Borowina: Właściwości

Borowina to naturalna recepta na wiele dolegliwości. Wykazuje ona silne działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze oraz ściągające. Może być stosowana w formie okładów lub kąpieli, dzięki czemu zabieg skutecznie niweluje określone problemy. Wskazaniem do stosowania borowiny mogą być choroby reumatyczne, jak również stany zapalne narządów ruchu. Okłady borowinowe łagodzą też obrzęki w przypadku złamań, stłuczeń i zwichnięć kończyn. Naturalna substancja stanowi także wsparcie w leczeniu chorób kobiecych. Stosuje się ją po operacjach ginekologicznych, w ramach terapii niedoczynności jajników oraz w okresie menopauzy. Niezastąpione właściwości borowiny wykorzystywane są również w kosmetyce. Błoto torfowe ujędrnia skórę, poprawia kondycję włosów, a stosowane w formie maseczki wpływa na wygładzenie zmarszczek.

Borowina: Jak ją wykorzystać?

Największą popularnością cieszą się kąpiele borowinowe, stosowane zwłaszcza w uzdrowiskach. Są one niezwykle skuteczne, jednak dość trudne do zrealizowania w domu. Do samodzielnego stosowania idealnie nadaje się borowina w plastrach, która sprawdza się zwłaszcza jako leczniczy okład na określone partie ciała. Zakupiony w sklepie medycznym lub aptece plaster podgrzewa się do temperatury 45 stopni, a następnie umieszcza na wybranym fragmencie skóry. Aby utrzymać ciepło, borowinę należy owinąć folią i grubym ręcznikiem, bądź kocem. Domowy zabieg powinien trwać mniej więcej 30 minut, a pełna kuracja borowiną wymaga serii minimum 10 okładów. Zobacz też: Jak dbać o skórę twarzy? 10 sekretów zdrowej i zadbanej cery
Zobacz galerię zdjęć: mud
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł