Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Dlaczego warto skorzystać z porady psychologicznej?
Szybkie tempo życia, gwałtowne zmiany, namnażające się obowiązki w sferze prywatnej i zawodowej... dziś częściej niż kiedykolwiek zdarzają się sytuacje, w których życie zwyczajnie nas przerasta. Nie jesteśmy jednak pozostawieni sami sobie. Wizyta u psychologa może być znakomitym sposobem na powrót do pełni swoich możliwości. Dlaczego wzbraniamy się przed wizytami u tego typu specjalistów? Co możemy dzięki nim zyskać?
Błędne przekonania
W naszym społeczeństwie wciąż pokutuje przeświadczenie o tym, że wizyta u psychologa jest oznaką słabości. Tego, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemami. Warto jednak spojrzeć na to z nieco szerszej perspektywy. Prawdą jest, że zwracając się po pomoc do wykwalifikowanego specjalisty z zewnątrz jesteśmy w stanie znacznie szybciej uporać się ze swoimi trudnościami niż miałoby to miejsce w przypadku dokonywania na własną rękę prób zmiany interpretacji otaczającego nas świata. Z praktycznego punktu widzenia – wnikliwa samoanaliza psychologiczna jest często bardzo utrudniona, jeśli nie nawet niemożliwa. Często zdarza się, że przekonania, funkcjonujące w głębokich zakamarkach naszego umysłu, zagnieździły się w nas tak głęboko, że nie jesteśmy w stanie ich dostrzec. Przeświadczeni o tym, że sabotujące nasze życie programy mentalne są jedyną i niepodważalną prawdą mkniemy przez życie, nieświadomi tego, jak wielki balast dźwigamy na swoich barkach.Pomoc jest w zasięgu ręki
Często utożsamiamy wizytę w gabinecie psychologa z pewnego rodzaju skrajnością. Ostatecznością, na którą decydują się jedynie osoby, zmagające się z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Prawda jednak prezentuje się całkowicie inaczej. Pomoc psychologa jest usługą, z której możemy skorzystać w celu usystematyzowania swoich emocji, zredukowania stresu w swoim życiu czy też dla spojrzenia na spotykające nas trudności z całkowicie nowej perspektywy. Gabinet psychologiczny PsychoCare oferuje szereg usług z zakresu doradztwa psychologicznego oraz psychoterapii, dzięki którym uzyskasz wsparcie, którego potrzebujesz. Zakres działania funkcjonujących w gabinecie psychologów umożliwia dostosowanie pomocy ściśle do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, z jakiego rodzaju trudnościami aktualnie się zmagasz – zasięgając fachowej porady jesteś w stanie znacznie szybciej uporać się z kłopotliwą sytuacją. Dzięki pomocy psychologa zdobędziesz także mentalne narzędzia, które umożliwią Ci sprawne rozwiązywanie podobnych problemów w przyszłości.Na czym polega wizyta u psychologa?
Wszystko zależy od charakterystyki Twojego problemu. Celem porady psychologicznej jest takie naświetlenie Twojego aktualnego położenia, żeby było możliwe spojrzenie na nie z perspektywy emocjonalnego dystansu. Korzystając z takiej pomocy znacznie szybciej osiągniesz stan umysłu, w którym znajdziesz realne wyjście z problematycznej sytuacji oraz będziesz w stanie podjąć kroki niezbędne do rozwiązania niemalże każdego problemu. Jedynym, czego potrzebujesz do przeprowadzenia tego procesu jest świadoma decyzja oraz odrobina dobrej woli, która przy wsparciu psychologa przerodzi się w motywację do podjęcia niezbędnych działań, mających na celu przywrócenie Ci mentalnej i emocjonalnej harmonii.Artykuł sponsorowany
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Pokonaj lęk z domowego zacisza: skuteczność terapii online w leczeniu zaburzeń lękowych
Wyniki badań EZOP II z lat 2017 – 2021 nie pozostawiają złudzeń – aż 26,46% Polaków zmagało się kiedykolwiek z jakimś zaburzeniem natury emocjonalnej. Dominują wśród nich lęki. Diagnozowane są częściej niż depresja. W ich terapii nie jest wcale konieczne odbywanie sesji w gabinecie. Skuteczne są również sesje online, które możesz odbywać w domowym zaciszu.
Afirmacja - co to jest i jak ją stosować? Przykłady afirmacji
Afirmacja to codziennie wypowiadana sentencja, której celem jest wzmocnienie Twojego poczucia własnej wartości oraz zmotywowanie Cię do działania. Ma ona też przyciągnąć do Ciebie to, czego pragniesz. Jedni uważają, że afirmacja to zwykła bzdura, dla innych jest doskonałym dowodem na istnienie potęgi podświadomości. Jak działa afirmacja? Jak poprawnie ją sformułować?
Jak wybrać psychoterapeutę?
Pomoc dobrego psychoterapeuty to często najlepsze z możliwych rozwiązań. Wizyta u psychologa może jedynie ukierunkować pacjenta na dalsze leczenie, które przebiega już pod opieką psychoterapeuty.