Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Siemię lniane - właściwości dlaczego warto je jeść?
Siemię lniane to nic innego, jak nasiona lnu, które mamy zazwyczaj w kuchennej szafce, gdyż można znaleźć dla nich naprawdę wiele różnych zastosowań. Niewiele osób wie, że siemię lnianie ma ogrom właściwości i warto je stosować choćby w profilaktyce nowotworowej. Dlaczego warto spożywać siemię lniane? Jak je jeść?
Siemię lniane – właściwości
Siemię lniane można kupić w dwóch kolorach. Najpopularniejsze nasiona lnu są brązowe, ale kupić można także żółte. Siemię lniane na leży do superfoods – czyli ma naprawdę wiele właściwości prozdrowotnych. Len to przede wszystkim:- Mnóstwo białka
- Spora zawartość witamin
- Ogrom błonnika pokarmowego
- Źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega – 3
- Źródło aminokwasów i minerałów
Dlaczego warto stosować siemię lniane?
Kobiety, które regularnie spożywają siemię lniane nie będą tak bardzo narażone na raka piersi czy też jaka jajników. Jeśli natomiast chodzi o mężczyzn, to siemię lniane chroni ich przed rakiem prostaty. Siemię lniane ma doskonały wpływ na jelita. Skutecznie poprawia ich perystaltykę, co pomaga zapobiegać zaparciom. Siemię lniane usprawnia działanie układu pokarmowego. Jest świetną osłoną dla przełyku, która dodatkowo może łagodzić wszelkie stany zapalne. Siemię lniane jest świetne również dla cukrzyków, gdyż reguluje poziom glukozy we krwi. Kobiety, które przechodzą menopauzę, również powinny sięgnąć po siemię lniane, które pozwoli im uporać się z rzutami gorąca – czyli typowym objawem menopauzy.Jak jeść siemię lniane?
Jak włączyć nasiona siemienia lnianego co codziennej diety? Co zrobić, żeby smakowały i żeby o nich nie zapominać? Nasiona można zmielić. A po zmieleniu traktować je jak mąkę, dodawaną do omletów, naleśników, czy jako zagęszczasz do sosów albo koktajli. Można też dodać siemię lniane do domowego pieczywa, lub posypać nim to pełnoziarniste, z piekarni. Można dorzucić siemię lniane do owsianki lub zrobić z niego kisiel – oczywiście ze smakowymi dodatkami. Należy jednak pamiętać, że siemię lniane też może mieć dla naszego organizmu negatywne skutki i stanie się tak, gdy przekroczymy ilość 2 łyżek na dzień. Siemię lniane ma też super wpływ na kobiecą urodę. Można robić z niego płukanki do włosów czy też maski na twarz. Warto również raz na jakiś czas przygotować sobie kąpiel z siemieniem lnianym w roli głównej.Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Jak przygotować siemię lniane do picia?
Czy wiesz, że siemię lniane to jedno z najzdrowszych nasion, które możemy dodać do swojej diety? Siemię lniane jest bogate w błonnik, kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy i minerały. Jednym ze sposobów spożywania siemienia lnianego jest przygotowanie go do picia. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić krok po kroku.
Siemię lniane - przeciwwskazania do stosowania. Na to uważaj!
Siemię lniane, znane również jako len, jest popularnym dodatkiem do wielu potraw ze względu na swoje korzystne właściwości zdrowotne. Bogate w błonnik, kwasy tłuszczowe omega-3 i inne składniki odżywcze, siemię lniane może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem jego regularnego stosowania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące przeciwwskazań do stosowania siemienia lnianego.
Siemię lniane. Zastosowanie i właściwości
Siemię lniane ma wiele istotnych właściwości, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, skórę i włosy. Siemię lniane pomaga zwalczyć refluks, ból brzucha i zaparcia. Nie bez przyczyny siemię lniane nosi nazwę "superfoods".