Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Jak wybrać psychoterapeutę?
Pomoc dobrego psychoterapeuty to często najlepsze z możliwych rozwiązań. Wizyta u psychologa może jedynie ukierunkować pacjenta na dalsze leczenie, które przebiega już pod opieką psychoterapeuty.
Kogo wybrać i czego się można spodziewać?
Dobry psychoterapeuta zawsze dobierze odpowiednie narzędzia terapeutyczne do pracy ze swoim pacjentem. Są różne szkoły psychoterapii, dlatego zanim wybierzesz klinikę, w której podejmiesz leczenie, zdobądź niezbędną wiedzę na ten temat. Jeśli zmagasz się z problemami, które najpewniej mają swoje źródło w przeszłości, wybierz podejście psychoanalityczne. Terapeuta, który posługuje się taką metodą leczenia, będzie wraz z Tobą przepracowywał kolejne sytuacje z dzieciństwa i wieku młodzieńczego. Jeśli natomiast masz problemy, które wynikają z cech osobowościowych i charakterologicznych oraz mają swoje źródło w teraźniejszych wydarzeniach, najlepszy będzie terapeuta pracujący w nurcie humanistycznym. Podczas leczenia będzie on łączył aspekty duchowe, cielesne i umysłowe w jedną całość, aby przez taki pryzmat dotrzeć do istoty Twoich problemów. Po wizytach u takiego psychoterapeuty wpłyniesz na swój wzrost duchowy i samorozwój.Psychoterapia na odległość? Dla kogo i jak przebiega?
Nie zawsze jest czas i możliwości, aby podjąć cotygodniowe, cykliczne leczenie u psychoterapeuty. Najlepszym rozwiązaniem okazują się wtedy wizyty online: https://cplwowska.pl/psychoterapia-online/. które mogą być prowadzone z różnych zakątków ziemi. Jeżeli Twoja praca wymaga ciągłych wyjazdów lub po prostu lubisz podróżować, to warto pomyśleć o formie leczenia na odległość. Terapia nie różni się w niczym od tej, która jest prowadzona stacjonarnie. Relacja nawiązana między pacjentem i psychoterapeutą jest równie głęboka dzięki rozmowie prowadzonej przez komunikatory przy użyciu kamery internetowej. Nic więc nie tracisz, a zyskujesz naprawdę dużo. Taka forma leczenia jest skierowana do Ciebie także wtedy, gdy nie masz jeszcze na tyle odwagi, aby przyjść do terapeuty na spotkanie osobiście. Rozmowa zza ekranu monitora jest zawsze nieco bardziej komfortowa, niż ta przeprowadzona w obcym miejscu z nieznajomym człowiekiem. Jeśli interesuje Cię taka forma konsultacji, więcej na ten temat możesz poczytać np. na stronie internetowej kliniki PsychoCare. Dowiesz się, jak się umówić na pierwsze spotkanie i w jaki sposób takie leczenie będzie przebiegać.Czy to jest dla mnie?
Jeżeli wahasz się, czy podjąć leczenie u psychoterapeuty, zadaj sobie pytanie o stan swojego zdrowia psychicznego. Na konsultacje trafiają osoby, które mają duże zaburzenia, ale też te, które nie umieją sobie radzić w codziennym życiu. Po cenne wskazówki zgłaszają się rodzice mający problemy wychowawcze czy małżeństwa znajdujące się w kryzysie. Być może odczuwasz nieznaczny dyskomfort w relacjach z innymi osobami lub czujesz, że pojawiają się pierwsze symptomy depresji. W każdej z tych i podobnych im sytuacji warto jak najwcześniej skontaktować się ze specjalistą. Szybka pomoc to duża szansa na szybkie odkrycie problemu i powrót do upragnionego komfortu psychicznego. Znalezienie dobrego psychoterapeuty to klucz do sukcesu. Sporo trudności w życiu osobistym i zawodowym możesz przejść niemal bezboleśnie, jeśli tylko podejmiesz nad sobą pracę. Nie zawsze każdy może sobie pomóc sam, dlatego powierzenie swoich problemów dobremu psychoterapeucie jest wtedy koniecznością.Artykuł sponsorowany
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Ból brzucha i gorączka – co oznaczają te objawy?
Ból brzucha i gorączka to dość powszechne objawy, które występują zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Pojawiające się sporadycznie i oddzielnie zwykle nie stanowią powodu do niepokoju – mogą być symptomem przejedzenia i niestrawności (w przypadku bólu brzucha) czy też sezonowej infekcji (w przypadku podwyższonej temperatury). W pewnych okolicznościach wymagają jednak konsultacji z lekarzem. Sprawdź, kiedy z bólem brzucha i gorączką trzeba udać się do specjalisty.
Pokonaj lęk z domowego zacisza: skuteczność terapii online w leczeniu zaburzeń lękowych
Wyniki badań EZOP II z lat 2017 – 2021 nie pozostawiają złudzeń – aż 26,46% Polaków zmagało się kiedykolwiek z jakimś zaburzeniem natury emocjonalnej. Dominują wśród nich lęki. Diagnozowane są częściej niż depresja. W ich terapii nie jest wcale konieczne odbywanie sesji w gabinecie. Skuteczne są również sesje online, które możesz odbywać w domowym zaciszu.
Co daje przyjmowanie kolagenu?
Przyjmowanie kolagenu może mieć wiele korzyści dla naszego organizmu. Kolagen jest jednym z najważniejszych białek występujących w naszym ciele i odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia skóry, stawów, kości i włosów. W tym artykule dowiesz się, jakie są główne zalety przyjmowania kolagenu i dlaczego warto go uwzględnić w swojej codziennej diecie.