Jak przygotować owsiankę w słoiku bez gotowania? To proste!
Do przeczytania w ok. 2 min.
Składniki, jakich chce się w niej użyć, umieszcza się w słoiku, a następnie po prostu się je miesza lub nawet bez mieszania umieszcza się pojemnik w lodówce, by wyciągnąć go dopiero na drugi dzień i wtedy wszystko przemieszać.
Czy owsianka jest zdrowa?
Nocną owsiankę bez gotowania, która będzie łączyć się i wyrabiać dopiero w lodówce, najlepiej przygotować z płatków owsianych górskich. Błyskawiczne też dadzą radę, jednakże one są jednak nieco zbyt rozdrobnione i drobne, przez co po nasiąknięciu płynem, z którym będą się łączyć przez przynajmniej kilka godzin, mogą okazać się aż nadto wilgotne i papkowate, a przez to nie aż tak bardzo smaczne. Płatki owsiane górskie są zresztą najzdrowsze. To najmniej przetworzona wersja owsianych płatków, która ma najwięcej dobrych składników odżywczych, a przede wszystkim najwięcej błonnika - składnika zaspokajającego apetyt i regulującego przemianę materii.
Jak zrobić nocną owsiankę bez gotowania?
Owsianka bez gotowania powstaje więc bezpośrednio w słoiku, do którego wsypuje się dowolną ilość górskich płatków owsianych, a następnie zalewa je mlekiem lub napojem roślinnym, dodając do nich również łyżkę nasion chia, które przez noc pięknie napęcznieją i znacznie zwiększą objętość owsianki, a także sprawia, że stanie się ona jeszcze bardziej nasycająca. Jeżeli chce się, od razu można dodać do niej wybrany słodzik, miód lub nawet zwykły cukier. Niektórzy od razu dosypują do słoika wybrane orzechy, ziarna albo suszone owoce, ale w przypadku gdy owsiankę chce się wypełnić owocami świeżymi, lepiej dodać jej jednak następnego dnia, ponieważ dodane za szybko stworzą kiepsko prezentującą się breję.
Nocna owsianka w słoiku spokojnie może zostać zabrana do pracy. Niektórzy celowo przygotowują od razu jej kilka porcji, by następnie jeść je przez przynajmniej dwa lub trzy dni i nie musieć się przejmować śniadaniami.