zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Post warzywno-owocowy na wiosnę. Znasz zasady?

Ludzie testują teraz naprawdę przeróżne metody na lepsze zadbanie o własne zdrowie. Niektórzy pozostają przy rozwiązaniach tradycyjnych i starają się stosować "normalne" zdrowe żywienie, podczas gdy inni uciekają się do przechodzenia na różne wymyślne diety albo stosowania okresowych postów. Ciekawą propozycją jest na pewno warzywno owocowy post leczniczy.

Na co pomoże post warzywno-owocowy?

Może okazać się wskazany przy różnych problemach zdrowotnych, a także i dolegliwościach związanych z wyglądem, czyli m.in. trądziku, atopowym zapaleniu skóry albo egzemie.

Nazwa mogłaby sugerować, że post zabroni spożycia jakichkolwiek produktów spożywczych, jednakże ten warzywno-owocowy jest czymś nieco innym, bo mimo iż nie je się na nim za dużo, to jeść można, choć wyłącznie produkty pochodzące z grupy owoców i warzyw. Cały okres poszczenia dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na jedzeniu owoców i warzyw, drugi natomiast ma umożliwić spokojne wyjście z diety i powrót do bardziej "normalnych" nawyków, oczywiście z uwzględnieniem wprowadzenia pewnych stałych zmian, dzięki którym można będzie cały czas utrzymywać organizm w dobrym stanie.

Efekty postu

canva.com

Aby post warzywno owocowy nie poszedł na marne i rzeczywiście przyniósł człowiekowi coś dobrego, trzeba stosować go zgodnie z określonymi zasadami. Przede wszystkim jakiekolwiek odstępstwa od diety absolutnie nie są dozwolone. Nawet zjedzenie malutkiej kromki pieczywa albo jednego cukierka wyprowadza człowieka z postu i sprawia, że to całe jedzenie samych owoców i warzyw idzie na marne. Ponadto trzeba pilnować kaloryczności diety i uważać na to, by w ciągu doby ilość przyjętych kalorii nie przekroczyła wartości 800 kcal. Jest to oczywiście bardzo mała dawka, jednakże post trwa stosunkowo krótko, więc gdy jest przeprowadzany z głową, nie powinien szkodzić.

Jeżeli jednak ma się wątpliwości co do tego, czy taki post leczniczy da się radę samemu przeprowadzić, najlepiej zgłosić się do dietetyka bądź lekarza specjalizujących się w tego typu metodach terapeutycznych. Otrzymując gotowy jadłospis, łatwiej na nim wytrwać niżeli wtedy, gdy ten jadłospis trzeba sobie układać samodzielnie, a nie do końca nawet wie się, jak to poprawnie zrobić.

Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł