Ten miód nie tak łatwo kupić. Jest znacznie zdrowszy od wielokwiatowego
Do przeczytania w ok. 2 min.
Dlaczego jednak warto go jeść i dlaczego ktokolwiek miałby chcieć zastępować nim o wiele łatwiej dostępny i też dużo tańszy miód lipowy lub uniwersalny miód wielokwiatowy?
Miód manuka - wsparcie dla organizmu
Powody związane są z właściwościami poszczególnych produktów. Oczywiście naturalne miody prosto z pasieki, spożywane w odpowiedni sposób, czyli niepoddawane działaniu wysokiej temperatury, ogólnie rzecz biorąc zawsze są zdrowe, ale mimo wszystko właściwości miodu manuka na tle właściwości innych miodów wypadają wyjątkowo, bo wiążą się dosłownie z każdą czścią organizmu. Pod wpływem tego produktu może dojść do całkowitej regeneracji zniszczonej i przemęczonej flory bakteryjnej jelit. Poprawia się skład mikrobioty, w której zaczyna dochodzi do zwiększenia produkcji dobrych bakterii i eliminacji tych niedobrych, co przekłada się na lepszą przemianę materii, koniec problemów z zaparciami i biegunkami oraz uczucie większego komfortu w żołądku i jelitach.
Czy miód manuka jest zdrowy dla jelit?
Miód manuka coraz częściej staje się naturalnym elementem terapii zespołu jelita drażliwego. Pomaga też przy refluksie żołądkowo-przełykowym i przynosi ulgę we wrzodach żołądka. Ma ponadto działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe, dlatego niestraszne są mu żadne mikroorganizmy chorobotwórcze.
Najzdrowszy w świecie produkt nie uczyniłby jednak niczego szczególnie korzystnego z organizmem, gdyby nie był spożywany w odpowiedni sposób i w odpowiednich ilościach. Aby pobrać wszystkie pozytywne właściwości miodu manuka, najlepiej jeść go po prostu codziennie. Zaleca się robić to na czczo i sięgać po przynajmniej jedną pełną łyżkę produktu.