Herbata babci z anyżem
Canva.com

Babciny napój na wiosenne przeziębienie. Działa magicznie!

Babcine metody stosowane przez nasze babki i prababki potrafią zdziałać istne cuda. Przygotowywane przez nie mikstury, z których niegdyś prawie wszyscy trochę się nabijaliśmy, okazują się skuteczniejsze od wymyślnych specyfików z drogerii, aptek i marketów, a ponadto nigdy nie szkodzą, dlatego nawet jeśli nie pomogą, to przynajmniej nie pogorszą naszego stanu.
Reklama

Testujmy więc babcine sposoby na przeziębienie, gdy tylko czujemy, że coś zaczyna łamać nas w kościach. Nie uciekajmy się od razu do stosowania popularnych farmaceutycznych rozwiązań. Być może za sprawą domowej mikstury, na którą przepis znajdziemy poniżej, będziemy w stanie odstawić od siebie wszystkie klasyczne leki, bo wyjdzie na to, że one nie są nam już do niczego potrzebne.

Napój na przeziębienie - herbata z anyżem

Herbata babci z anyżem
Canva.com

Genialnym napojem na przeziębienie, który przygotujemy sobie sami w domu, wbrew pozorom nie jest wcale bardzo popularny syrop z cebuli, ani też mleko z dodatkiem czosnku i miodu, a ciepła herbata wykonana z anyżu, rozgrzewającego imbiru, kwaśnego soku z pomarańczy oraz naturalnego płynnego miodu.

Reklama

Brzmi znacznie smaczniej od mleka z czosnkiem i taka też jest, a to dodatkowy jej atut, no bo jednak fajniej leczyć się czymś, czego nie trzeba wypijać z zatkanym nosem i hamowaniem odruchu wymiotnego. Rozgrzewająca domowa mikstura na przeziębienie bardzo szybko postawi nas na nogi. No to jak dokładnie ją wykonać, by zapewnić jej stu procentowo dobre działanie?

Jak zrobić babciną miksturę na przeziębienie?

Przygotowanie możemy rozpocząć od razu od zagotowania wody. W momencie gdy zacznie ona kipieć, umieśćmy w szklance jedną gwiazdkę anyżu, zalejmy ją do połowy i poczekajmy, aż napar lekko przestygnie.

Reklama

Napar możemy przelać w miarę potrzeby do większego naczynia i uzupełnić taką sam ilością soku z pomarańczy, najlepiej wyciśniętego samodzielnie i to na świeżo. Na sam koniec dodajemy jeszcze kawałeczek obranego i pociętego korzenia imbiru oraz solidną łyżkę płynnego naturalnego miodu. Taka domowa mikstura na przeziębienie jest naprawdę smaczna, więc spokojnie możemy pić ją sami, jak i podawać ją dzieciom.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama