Antycellulitowy peeling do ciała - pewien składnik przygotuje Twoją skórę do wiosny
Do przeczytania w ok. 2 min.
Co daje peeling do ciała?
Zapewne wiesz, że peeling po pierwsze usuwa martwy naskórek, dzięki temu przyspieszona zostaje regeneracja skóry właściwej. Wygładzone zostają nierówności, odblokowują się pory, skóra jest intensywnie oczyszczona i gładka w dotyku.
Drugim, choć nie mniej ważnym efektem peelingu ciała jest to, że zostaje pobudzone krążenie - tlen oraz składniki odżywcze docierają do każdej komórki. Skóra o wiele lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w kosmetykach. A jeżeli te substancje działają antycellulitowo, to regularne stosowanie peelingu z ich zawartością sprawia, że pomarańczowa skórka jest znacznie mniej widoczna.
Lista produktów potrzebnych do wykonania antycellulitowego peelingu do ciała
- 5 kropli olejku lawendowego - ma silne działanie antycellulitowe, detoksykujące, pobudza przepływ krwi i limfy, redukuje zastoje.
- 20 ml nierafinowanego oleju rzepakowego - doskonale odżywia, chroni przed utratą wilgoci i sprawia, że skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku.
- 1 garść suszonej lawendy - oprócz tych samych właściwości co olejek lawendowy posiada także w tym kosmetyku funkcję peelingujące.
- 3 łyżki soli morskiej - bogactwo minerałów i pierwiastków no i oczywiście masuje i usuwa martwy naskórek.
Sposób przygotowania peelingu
- Wlej do miseczki olej rzepakowy, dodaj olejek lawendowy i wymieszaj.
- Dodaj sól morską, wymieszaj, po czym dodaj suszoną lawendę i znowu wymieszaj.
I gotowe! Peeling możesz stosować zarówno na zwilżoną skórę jak i na suchą. Masuj skórę przyrządzonym kosmetykiem w kierunku od dołu do góry wykonując koliste ruchy.
Najlepiej jest przygotowywać sobie peeling do jednorazowego użytku, dzięki temu masz pewność, że Ci się nie zepsuje, a po drugie za każdym razem będziesz mogła robić różne wersje z dodatkami - wedle fantazji i potrzeb. Jeżeli jednak chcesz mieć zapas, to pamiętaj aby peeling umieścić w szczelnie zamykanym pojemniku i aby nabierać go suchą łyżką - chodzi o to, żeby nie dostała się do niego wilgoć.