peeling do ciała z lawendą
canva.com

Antycellulitowy peeling do ciała - pewien składnik przygotuje Twoją skórę do wiosny

Pomimo, że pogoda nadal jest zmienna, to nie da się ukryć, że jest już coraz bliżej do wiosny. A co za tym idzie za niedługo ciepłe spodnie zastąpisz spodenkami lub też sukienkami. Jeżeli chcesz na czas zniwelować cellulit, to zabierz się za to już teraz.
Reklama

Co daje peeling do ciała?

Zapewne wiesz, że peeling po pierwsze usuwa martwy naskórek, dzięki temu przyspieszona zostaje regeneracja skóry właściwej. Wygładzone zostają nierówności, odblokowują się pory, skóra jest intensywnie oczyszczona i gładka w dotyku.

Drugim, choć nie mniej ważnym efektem peelingu ciała jest to, że zostaje pobudzone krążenie - tlen oraz składniki odżywcze docierają do każdej komórki. Skóra o wiele lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w kosmetykach. A jeżeli te substancje działają antycellulitowo, to regularne stosowanie peelingu z ich zawartością sprawia, że pomarańczowa skórka jest znacznie mniej widoczna.

Lista produktów potrzebnych do wykonania antycellulitowego peelingu do ciała

  • 5 kropli olejku lawendowego - ma silne działanie antycellulitowe, detoksykujące, pobudza przepływ krwi i limfy, redukuje zastoje.
  • 20 ml nierafinowanego oleju rzepakowego - doskonale odżywia, chroni przed utratą wilgoci i sprawia, że skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku.
  • 1 garść suszonej lawendy - oprócz tych samych właściwości co olejek lawendowy posiada także w tym kosmetyku funkcję peelingujące.
  • 3 łyżki soli morskiej - bogactwo minerałów i pierwiastków no i oczywiście masuje i usuwa martwy naskórek.
peeling do ciała z lawendą
canva.com

Sposób przygotowania peelingu

  1. Wlej do miseczki olej rzepakowy, dodaj olejek lawendowy i wymieszaj.
  2. Dodaj sól morską, wymieszaj, po czym dodaj suszoną lawendę i znowu wymieszaj.

I gotowe! Peeling możesz stosować zarówno na zwilżoną skórę jak i na suchą. Masuj skórę przyrządzonym kosmetykiem w kierunku od dołu do góry wykonując koliste ruchy.

Najlepiej jest przygotowywać sobie peeling do jednorazowego użytku, dzięki temu masz pewność, że Ci się nie zepsuje, a po drugie za każdym razem będziesz mogła robić różne wersje z dodatkami - wedle fantazji i potrzeb. Jeżeli jednak chcesz mieć zapas, to pamiętaj aby peeling umieścić w szczelnie zamykanym pojemniku i aby nabierać go suchą łyżką - chodzi o to, żeby nie dostała się do niego wilgoć.

Reklama
Autor - Gabriela Ganczarska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
g.ganczarska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama