herbata
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Najlepsza herbata na odchudzanie. To naprawdę działa

Przejdź do galerii zdjęć
Herbata to jeden z napojów, po które najczęściej sięgamy. Często pijemy ją hektolitrami, nie zdając sobie nawet sprawy z jej prozdrowotnych właściwości. Okazuje się jednak, że herbata nie tylko wykazuje działanie lecznicze, ale też wspomaga proces odchudzania.
Reklama

Cudowne właściwości herbaty

Herbata to jeden z najzdrowszych napojów na świecie i to nie bez przyczyny, bo ma wiele cennych właściwości. Liczne badania naukowe jasno pokazują, że herbata wykazuje działanie antynowotworowe oraz przeciwdziała miażdżycy i cukrzycy typu 2.

Herbata dzięki zawartości w swoim składzie cennej teiny reguluje ciśnienie krwi, poprawia krążenie, zmniejsza prawdopodobieństwo chorób układu pokarmowego, poprawia trawienie i chroni zęby przed próchnicą.

Zaleca się picie od dwóch do pięciu filiżanek cennego napoju dziennie. Niesłodzona herbata nie ma żadnych kalorii, a substancje w niej zawarte wspomagają proces odchudzania.

Reklama
Zielona herbata
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jaką herbatę pić na odchudzanie?

Najczęściej pijemy herbatę białą, zieloną, czarną lub czerwoną. Każda z nich różni się smakiem i właściwościami. Japońscy badacze jasno wskazują, że picie trzech filiżanek zielonej herbaty dziennie skutkuje zmniejszeniem masy ciała o 1,5 kg w ciągu trzech miesięcy, nawet jeśli nie będzie się wprowadzać żadnych innych zmian w diecie. Katechiny — substancje zawarte w składzie zielonej herbaty hamują wchłanianie tłuszczu i glukozy z pożywienia, co przyczynia się do szybkiego i skutecznego odchudzania.

Reklama

Napar powinno jeść się między posiłkami, bo zwiększa uczucie sytości.

Skuteczne odchudzanie wspomaga również Yerba Mate — czyli napar z ostrokrzewu paragwajskiego, zwany potocznie przez Polaków herbatą. Yerba Mate zwiększa uczucie sytości, zmniejsza apetyt, oraz przyspiesza przemianę materii. Napar zawiera w swoim składzie mateinę i teinę, które wykazują działanie zbliżone do kofeiny, ale działają znacznie dłużej. Liczne badania naukowe jasno pokazują, że regularne picie naparu przyczynia się do redukcji tkani tłuszczowej.

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: zielona herbata
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama