mizeria
canva.com

Babciny trik na pyszną mizerię. Dodaj ten przepis do ulubionych!

Osoby, które mają jakiekolwiek obeznanie w kuchni i potrafią przygotować większość najbardziej klasycznych dań i dodatków do potraw, bez trudu poradzą sobie z wykonaniem prostej mizerii, czyli pysznej wiosennej surówki przygotowywanej z ogórków, jogurtu naturalnego i paru dodatków. Sekret tkwi jednak właśnie w tych dodatkach, bo to dzięki nim domowa mizeria jest albo idealna, albo zupełnie zwyczajna.
Reklama

Na wymieszaniu plasterków zielonego ogórka z jogurtem i pieprzem czy solą cała sprawa nie musi się wcale zakończyć. Ważna jest też oczywiście jakoś używanych składników, bo zupełnie inaczej smakuje tak mizeria przygotowana ze świeżych ogórków, zebranych wprost z domowego ogródka, a zupełnie inaczej z tych ogórków, które kupuje się w marketach zimą bądź późną jesienią.

Wiele osób za niezbędnych dodatek do mizerii uznaje natomiast... ocet.

Rzeczywiście bardzo dobrze komponuje się on z kawałkami zielonego ogórka zanurzonymi w jogurtowym lub śmietanowym sosie, albowiem taka klasyczna mizeria sama w sobie jest dość łagodna i delikatna w smaku, dlatego wręcz aż prosi się o dodatek czegoś wyrazistego, czym może być właśnie lekka kwaskowatość octu. Nie trzeba przecież dodawać go nie wiadomo ile, bo już jedna łyżeczka octu powinna w zupełności wystarczy do podkręcenia smaku i uzyskania jego większej głębi oraz wydobycia ciekawszych nut.

Dla jeszcze mocniejszego podkręcenia smaku dodaje się również drobno pokrojoną cebulkę.

Reklama

Najlepsza będzie ta klasyczna, czyli żółta, ewentualnie biała, choć dla osób nieprzepadających za cebulowym smakiem dobrym wyborem może okazać się nawet zwykły szczypiorek, tyle że dość grubo pokrojony, by był on jednak widoczny i wyczuwalny w potrawie. Nietypowym, ale wartym wypróbowania dodatkiem jest natomiast czosnek. Jeden ząbek przeciśnięty przez praskę można śmiało wykorzystać do zaostrzenia sosu.

Idealna mizeria to taka mizeria, która po prostu smakuje wszystkim domownikom. Nie zawsze trzeba więc postępować w stu procentach zgodnie z jakimiś przepisami. Najważniejsze jest to, by robić dania, które samemu będzie jeść się ze smakiem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama