Biała sukienka na wesele
Canva.com

Biała sukienka na wesele. Tylko w jednym przypadku jest dozwolona

Od zawsze mówi się, że sukienki na wesele w odcieniach bieli są niedozwolone i nietaktowne. Biały kolor w tym szczególnym dniu jest zarezerwowany dla Panny Młodej. Sprawdziliśmy, kiedy można ubrać wymarzoną kreację bez konsekwencji.
Reklama

Savoir vivre

Biała sukienka na wesele
Canva.com

Niewątpliwie biały kolor jest zarezerwowany dla świeżo upieczonej żony. Warto wiedzieć, że ta zasada nie tylko dotyczy krystalicznie czystej bieli, ale także jej odcieni - śmietankowego, brudnej bieli, polarnej bieli, czy wszelkich innych pochodnych.

Reklama

Wiele osób uważa, że założenie białej kreacji na wesele to nietakt oraz brak szacunku wobec panny młodej, która tego dnia ma prawo i chce być najważniejszą damą. Zasada weselnego stroju jest prosta - minimalistyczne zdobienia, dopasowana do figury kreacja bez nadmiernego nadęcia i oczywiście zakazanych kolorów - bieli, czerni oraz krwistej czerwieni.

Wyjątkowa prośba

Białą kreację możemy ubrać tylko wtedy, gdy panna młoda wyraźnie poprosi nas jako druhny, świadkowe, czy mamy o założenie kreacji w odcieniach bieli. Taka prośba często wynika z chęci wykonania tematycznego wesela albo wyjątkowej ślubnej sesji fotograficznej.

Biała sukienka na wesele
Canva.com

Dzieci nie muszą rezygnować z białego koloru na ślubie oraz weselu. Wciąż modne są białe, falbaniaste sukieneczki wraz ze stylowymi akcesoriami dla dziewczynek. Panny młode śmiało w licznych ankietach portali weselnych mówią, że nie chciałyby, aby ktoś z gości wyglądał podobnie jak one tego najważniejszego dnia. Takie przekonania wynikają głównie z tradycyjnego podejścia do sakramentu małżeństwa i obrządków związanych z dzieleniem się radością z zaślubin.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama