Brudna łazienka
Canva.com

Brudna wanna to źródło bakterii. Tymi domowymi produktami ją wyczyścisz

Czyśćmy wannę regularnie (po każdej kąpieli) – w ten sposób unikniemy trudnych do usunięcia zabrudzeń. Także osadzania się na niej nieestetycznego kamiennego osadu i mydlin. Pomocne będą tu składniki z kuchni.
Reklama

Pamiętajmy o tym, aby dać im szanse na działanie (choć skuteczne, to jednak nie działają tak szybko jak środki chemiczne). Jeśli myjemy wannę na bieżąco, wówczas 5 minut wystarczy. Przy silnych zabrudzeniach i osadzie domowy środek zostawmy na niej choć na 30 minut. Aby nasza wanna była czysta, wykorzystajmy takie oto skuteczne sposoby:

Domowe sposoby na czystą wannę

Cytryna – cytrynę obierzmy i pokrójmy w plastry. Plasterkami przetrzyjmy wannę, spłuczmy. Znów świeżo wyciśnięty sok z cytryny
  1. przelejmy do butelki ze sprayem. Dolejmy tyle samo coca-coli. Gotowym płynem spryskajmy wannę. Szklankę coca-coli możemy przy okazji wlać do odpływu wanny. Udrożni go.
  2. Proszek – nie spuszczajmy od razu wody po kąpieli. Wsypmy do niej opakowanie proszku do pieczenia i łyżkę kwasku cytrynowego (możemy je zastąpić łyżką proszku do prania białych rzeczy). Wymieszajmy i zostawmy na 15 minut. Potem spuśćmy wodę, a wannę przetrzyjmy szmatką.
  3. Ocet – wymieszajmy go z wodą w proporcji 1:1. W płynie umoczmy szmatkę, przetrzyjmy wannę (powtórzmy kilka razy). Spłuczmy. Możemy też go przelać do butelki ze spryskiwaczem i obficie rozpylić na wannę. Potem spłuczmy wodą.
  4. Soda oczyszczona – do 6 łyżeczek sody dodajmy 2 łyżeczki wody. W uzyskanej paście umoczmy gąbkę i przetrzyjmy nią całą powierzchnię wanny. Dokładnie spłuczmy ciepłą wodą. Możemy też wannę posypać sodą oczyszczoną. Ocet przelejmy do butelki z atomizerem i spryskajmy nim posypana sodą wannę. Przetrzyjmy miękką szmatką, spłuczmy.

Dodatkowa uwaga – pamiętajmy też o baterii. Spryskajmy ją mieszanką octu i wody (1:1). Po 5 minutach spłuczmy wodą i wytrzyjmy do sucha miękką szmatką. Jeśli osadził się na niej kamień, owińmy ja na pół godziny gazą zamoczoną w occie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama