Jak wysuszyć wypraną kołdrę? Oto proste domowe triki
Do przeczytania w ok. 2 min.
By ten sen był naprawdę udany, musi on odbywać się w dobrze przygotowanych warunkach. W dużym stopniu są one zapewniane chociażby przez kołdry. Aby jednak rzeczywiście uczynić z nich gwarancję dobrego i regenerującego snu, trzeba systematycznie je prać, a po każdym takim praniu jak najszybciej je wysuszyć, a podczas suszenia pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które zapewnią tej metodzie wysoką skuteczność i wysoki poziom bezpieczeństwa.
Jak suszyć kołdrę?
Większość osób obawia się uszkodzenia kołdry podczas jej czyszczenia (zwłaszcza gdy mówimy o praniu jej w pralce), jednakże do niektórych uszkodzeń może dojść dopiero podczas suszenia materiału. Jak więc to suszenie przeprowadzić, by zmniejszyć jego potencjalną szkodliwość? Przede wszystkim najważniejsze jest to, by po usłyszeniu dźwięku pralki zwiastującym zakończenie prania od razu udać się do łazienki i jak najszybciej wyciągnąć kołdrę z bębna, aby nie leżała ona zgnieciona w wilgotnym środowisku, sprzyjającym rozwojowi bakterii.
Zbyt długie przechowywanie kołdry w bębnie prowadzi też do powstania licznych odkształceń, których potem naprawdę ciężko jest się pozbyć, zwłaszcza że kołdry raczej nie powinny być prasowane.
W przypadku gdy w domu dysponuje się klasyczną suszarką bębnową, kołdrę wystarczy po prostu do niej wrzucić i ustawić program suszenia na najniższą możliwą temperaturę.
A co zrobić, gdy tej suszarki się nie posiada i nie ma się w planach jej kupować?
W takim przypadku suszenie kołdry musi zostać przeprowadzone w tradycyjny sposób, czyli poprzez rozwieszenie kołdry na zewnątrz, najlepiej na jakimś sznurze i pozostawienie jej w tej pozycji na przynajmniej kilka godzin (czas suszenia zależy oczywiście od panującej temperatury powietrza).