Ksylitol
Canva.com

Chcesz, aby Twoje pociechy miały zdrowe zęby? Zamień cukier na ksylitol

Ksylitol jest substytutem cukru, który może pomóc w zapobieganiu próchnicy zębów, spowalniając rozwój bakterii powodujących ubytki. Jest również stosowany jako substytut cukru w dietach cukrzycowych.
Reklama

Dobry zamiennik

Ksylitol
Canva.com

Ksylitol jest alkoholem cukrowym, który jest często używany jako słodzik w gumie bez cukru i paście do zębów. Występuje również w niektórych wypiekach, takich jak lody i ciasteczka. Alkohole cukrowe nie są metabolizowane przez organizm w taki sam sposób jak cukier i mają mniej kalorii niż cukier. Ksylitol jest alkoholem cukrowym, który może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi. Jednak ważne jest, aby obserwować spożycie ksylitolu, aby uniknąć potencjalnych skutków ubocznych, takich jak biegunka, ból brzucha lub nudności.

Reklama

Zdrowe przekąski z ksylitolem

Ksylitol
Canva.com

Ma wiele zalet dla zdrowia, takich jak pomoc w cukrzycy, zapobieganie ubytkom i obniżanie poziomu cholesterolu. Stwierdzono również, że ksylitol pomaga zapobiegać lub zmniejszać ryzyko cukrzycy, chorób serca, udaru mózgu i niektórych nowotworów.

Ksylitol może powodować hipoglikemię lub niski poziom cukru we krwi, gdy jest spożywany w dużych ilościach lub w połączeniu z innymi produktami spożywczymi o wysokim indeksie glikemicznym. Niektóre osoby z chorobą genetyczną zwaną dziedziczną nietolerancją fruktozy nie mogą w ogóle metabolizować ksylitolu i mogą doświadczać poważnych objawów, takich jak zawroty głowy, splątanie i drgawki.

Reklama

Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama