komosa ryżowa

Chcesz być zawsze piękna i młoda? Sięgnij po komosę ryżową!

Jest jednym z tych produktów spożywczych, z których mocy osoby prowadzące zdrowy styl życia korzystają coraz chętniej. Komosa ryżowa ma ogromną wartość odżywczą, może nas też skutecznie wspierać w walce o utrzymanie dobrej formy. Co warto wiedzieć na temat komosy oraz jej wpływu na ogólny stan zdrowia? Dlaczego warto włączyć ją do swej diety?
Reklama

Ryż peruwiański - jakie ma właściwości?

Komosa ryżowa, znana też jako ryż peruwiański, jest lekkostrawnym i niskokalorycznym składnikiem diety, który może wielu osobo skutecznie ułatwić odchudzanie. Komosa jest jednocześnie bardzo dobrym źródłem wielu ważnych składników odżywczych, bez których nasz organizm nie może się obejść.

Komosa w zdrowej diecie

zbliżenie na komosę ryżową
zdjęcie ilustrujące/Canva

Zdrowa dieta z takim dodatkiem to rewelacyjne źródło aminokwasów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, dzięki którym nasz układ krążenia oraz serce mogą sprawniej funkcjonować. Komosa ryżowa jest też bardzo dobrym źródłem magnezu, żelaza oraz cynku, dzięki któremu może skuteczniej wspierać naturalną odporność organizmu.

Reklama

Zdrowa dieta z takim dodatkiem uchroni nas też przed niedoborami witamin z grupy B, dostarczy nam jednocześnie sporo witaminy E. Dzięki temu dieta z komosą ryżową jako częstym dodatkiem stanie się dla nas cennym wsparciem w walce z wolnymi rodnikami oraz z pierwszymi oznakami starzenia się.

Wsparcie w chorobach nowotworowych

Zdrowa dieta z takim dodatkiem może nas też skutecznie chronić przed stanami zapalnymi, może też odegrać bardzo ważną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. Powodów, dla których warto sięgnąć po przepisy na dania z komosą ryżową, jest zatem sporo, a im prędzej to zrobimy, tym lepiej dla nas i dla naszego zdrowia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama