kobiece oczy
canva.com

Chcesz intensywnie zadbać o skórę wokół oczu? Poznaj super produkt

Jeżeli marzysz o kosmetyku, który wygładza zmarszczki wokół oczu, rozjaśnia cienie, sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, to wiedz, że jest na to sposób. Przedstawiamy naturalny produkt, który tak właśnie działa.
Reklama

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

O okolice oczu trzeba dbać w szczególny sposób. Skóra w tym miejscu jest niezwykle cienka i delikatna. Dlatego szybko pojawiają się na niej drobne zmarszczki mimiczne, które oczywiście z czasem powiększają się i stają się coraz bardziej wyraziste. Do tego okolice wokół oczu są silnie ukrwione, powstają zastoje limfy, stąd wiele kobiet narzeka na cienie pod oczami oraz obrzęki.

Dlatego tak ważny jest właściwy dobór kosmetyku do pielęgnacji okolic oczu. Musi działać intensywnie, ale jednocześnie nie obciążać skóry. Produktem, który spełnia te wymagania jest olej z pestek malin. Jeśli będziesz stosowała regularną pielęgnację tym naturalnym kosmetykiem, to kondycja Twojej skóry wokół oczu znacznie się poprawi.

Jak działa olej z pestek malin na okolice oczu?

  • zwiększa elastyczność skóry
  • zmniejsza widoczność zmarszczek
  • niweluje cienie pod oczami
  • dzięki antyoksydacyjnemu działaniu zwalcza wolne rodniki
  • spowalnia procesy starzenia
  • poprzez zwiększenie cyrkulacji limfy zmniejsza obrzęki
  • szybko się wchłania
  • silnie regeneruje
  • chroni przed utratą wody
  • działa jak naturalny filtr chroniący przed szkodliwym promieniowaniem
olej z pestek malin
canva.com

Sposób stosowania oleju z pestek malin

Po pierwsze skóra wokół oczu nie znosi zanieczyszczeń, dlatego podstawą pielęgnacji jest regularne oczyszczanie okolic oczu. Ale nie chodzi wyłącznie o demakijaż - o poranku, po wstaniu z łóżka na skórze znajduje się kurz oraz inne zanieczyszczenia. Dlatego poranną toaletę rozpoczynaj od oczyszczenia całej twarzy.

Reklama

Ważne - rób to dokładnie, ale również bardzo delikatnie, zwłaszcza właśnie wokół oczu. Pamiętaj też o umyciu dłoni. Płatek kosmetyczny musi być mocno nawilżony łagodnym mleczkiem, olejem lub hydrolatem, duży poślizg pozwoli uniknąć zbyt dużego tarcia. Kierunek oczyszczania twarzy to od dołu do góry, a skóry wokół oczu to od zewnętrznych kącików do wewnętrznych.

W tak przygotowaną skórę rozpocznij wklepywanie olejku z pestek malin. Nałóż olejek na opuszki palców i ostrożni opukuj okolicę oczu również w kierunku od zewnętrznych kącików do wewnętrznych.

Olejek wklep zarówno a pod oczami jak i nad nimi, ale pamiętaj, żeby nie aplikować go zbyt blisko linii wodnych, bo może to sprawić, że przez chwilę będziesz widziała niewyraźnie. Dzięki regularnemu przeprowadzaniu takich masaży na bazie olejku z pestek winogron uzyskasz bardzo zadowalające efekty.

Reklama
Autor - Gabriela Ganczarska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
g.ganczarska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama