Kobieta z kręconymi włosami. Jej loki błyszczą od oleju z pestek malin.
Canva

Olej z pestek malin na włosy — jak go stosować

Ten tłoczony na zimno olej potrafi działać cuda. Chroni przed utratą wody i sprawia, że kosmyki są lśniące i dobrze odżywione. Pytanie tylko, czy każdy może stosować olej z pestek malin na włosy? U kogo się nie sprawdzi? I jak go najlepiej używać, żeby przyniósł najlepsze efekty? Sprawdź, czy Ty możesz go wypróbować!
Reklama

Olej z pestek malin — do jakich włosów się nadaje?

Tak naprawdę to indywidualna sprawa i lepiej sprawdzić osobiście, jak kosmyki reagują na dany olej. Warto też ponawiać próbę zastosowania tego kosmetyku po jakimś czasie. Zdarza się bowiem, że później kosmyki reagują zupełnie inaczej na jakiś olej, niż na początku. Często też dużo zależy od metody, jaką ktoś wybiera do jego nakładania.

Z reguły jednak olej z pestek malin sprawdza się najlepiej na włosach wysokoporowatych, czyli puszących się i suchych. Szczególnie polecany jest przy lokach i falach.

Olej z pestek malin w ciemnej buteleczce, obok leżą maliny.
Canva

Olej z pestek malin na włosy — w jakich kosmetykach się znajduje?

Reklama

Można kupić różne gotowe kosmetyki z olejem z pestek malin. Znajduje się on w odżywkach, szamponach, maskach do włosów i sprejach ułatwiających rozczesywanie.

Dobrym pomysłem jest też dodanie oleju do kosmetyków, które nie mają go w swoim składzie. Lub stworzenie własnych od podstaw, z wykorzystaniem tego produktu.

Olejowanie na olej z pestek malin

Każdy musi znaleźć najlepszą dla siebie metodę olejowania włosów. U niektórych ludzi sprawdza się nakładanie oleju na suche kosmyki, jednak dużo osób poleca zastosowanie najpierw podkładu. To może być aloes, woda z cukrem i cytryną, woda z miodem, woda różna.

Na zmoczone i pokryte podkładem włosy należy nałożyć olej z pestek malin. Następnie dobrze wsadzić na głowę plastikowy czepek i dodatkowo, owinąć wszystko ręcznikiem. Później trzeba odczekać od godziny do kilku i nałożyć na włosy odżywkę (pomoże to zemulgować olej, czyli ułatwi jego zmycie).

Reklama

Następny krok to umycie głowy łagodnym szamponem. Na samym końcu znowu trzeba nałożyć odżywkę i spłukać ją po kilku minutach.

Kobieta nakłada olej z pestek malin na końcówki włosów.
Canva

Olej z pestek malin na włosy -zabezpieczanie końcówek

Zabezpieczenie końcówek włosów za pomocą oleju chroni je przed urazami mechanicznymi, plątaniem i rozdwajaniem się. To bardzo ważny krok pielęgnacji, który powinno się wykonywać na wysuszone już włosy. Kilka kropel oleju z pestek malin należy rozetrzeć w dłoniach, a potem bardzo delikatnie wetrzeć w końcówki włosów.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama