ogórki kiszone
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Chcesz się wzmocnić na zimę? Wyciągnij słoiki z ogórkami ze spiżarni!

Kiszone ogórki są jednym z tych dodatków, dzięki którym nasza dieta może skuteczniej chronić nas przed wieloma groźnymi chorobami. Wartość odżywcza takich kiszonek jest ogromna, dlatego też regularne korzystanie z ich moce może każdemu z nas przynieść wiele korzyści.
Reklama

Kiszone ogórki są rewelacyjnym źródłem witamin oraz minerałów, doskonale sprawdzają się też jako naturalne probiotyki. Zdrowa dieta z takim dodatkiem sprawia, iż nasz organizm jest szybciej i skuteczniej oczyszczany ze szkodliwych toksyn, a odporność organizmu konsekwentnie wzrasta. Ponieważ warzywa te poddawane są fermentacji mlekowej, pojawia się w nich spora ilość kwasu mlekowego.

Efekt?

Sięganie po takie kiszonki sprawia, że nasze jelita otrzymują cenne wsparcie, a przewód pokarmowy może sprawniej funkcjonować. A że walka o zdrowie zaczyna się w jelitach, możemy sporo zyskać. Sięganie po kiszone ogórki może stać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zadbać o swe zdrowie i wzmocnić swój organizm, jak i dla tych, którzy chcą sobie ułatwić odchudzanie. W kiszonych ogórkach pojawia się przecież sporo błonnika pokarmowego, dzięki czemu walka ze zbędnymi kilogramami staje się łatwiejszym zadaniem dla wielu z nas.

Reklama

Wsparcie w walce z cholesterolem

Ogórki takie mogą nam pomagać również w walce ze złym cholesterolem, odgrywają też bardzo ważną rolę w profilaktyce miażdżycy. Mniejsze ryzyko pojawienia się problemów z sercem, lepsza forma i zdrowsza skóra – to tylko wybrane powody, dla których warto włączyć kiszone ogórki to swej diety.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama