Kobieta w koszulce trzyma w rękach biustonosz.
Canva

Szkodzi czy pomaga? Staniki precz?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez stanika. Inne niechętnie zakładają biustonosz. Czy chodzenie bez stanika jest zdrowe? Są osoby, które uważają, że stanik ma dobry wpływ na piersi: stan skóry, sprężystość. Inni uważają, że biustonosze są wręcz szkodliwe.
Reklama

Czy chodzenie bez stanika jest zdrowe?

Tak, chodzenie bez stanika jest zdrowe. Jednak, jak w każdym przypadku, trzeba brać pod uwagę różne czynniki: rozmiar biustu, styl życia, geny, stan zdrowia.

Zrezygnowanie z biustonosza pozytywnie wpływa na poprawę krążenia, sprężystość skóry i jędrność piersi.

Jak chodzenie bez stanika wpływa na stan piersi?

Paradoksalnie biust bez stanika powinien być... bardziej sprężysty, napięty. Dlaczego? Podczas noszenia biustonoszu piersi są sztucznie podtrzymywane, mięśnie "nie pracują".

Zrezygnowanie ze stanika sprawia, że mięśnie podtrzymujące biust się wzmacniają.

Białe i różowe staniki wiszące na wieszakach.
Canva

Dlaczego kobiety noszą staniki?

Najczęstsze powody, dla których kobiety noszą staniki, to normy społeczne, wygoda w przypadku większego biustu lub uprawiania sportu.

Reklama

Oczywiście ładny stanik może też pełnić funkcję estetyczną.

Kiedy lepiej założyć stanik?

W przypadku dużego biustu, stanik może być niezbędny. Podczas uprawiania sportu dodatkowe podtrzymanie biustu może być niezbędne. Warto wtedy jednak zainwestować w sportowy stanik, dopasowany do sportu, który planuje się uprawiać.

Co się dzieje, kiedy kobieta chodzi w źle dobranym staniku?

Pierwszy problem to po prostu dyskomfort. Może dojść też do otarć czy... problemów z krążeniem.

Źle dobrany biustonosz sprawia też, że piersi mogą źle wyglądać.

Jak dobrze dobrać rozmiar stanika?

Można spróbować zmierzyć się samodzielnie, jednak najlepiej skorzystać z pomocy w profesjonalnej brafitterki. Dlaczego? Bardzo często okazuje się, że ktoś źle dobrał rozmiar stanika. Biustonosz kupiony po profesjonalnym dobraniu rozmiaru jest o wiele wygodniejszy.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Tors kobiety w białym biustonoszu na białym tle
Czy marzysz o większych i bardziej jędrnych piersiach, ale nie jesteś przekonana do zabiegów chirurgicznych? Nie martw się! Istnieją naturalne metody, które mogą pomóc Ci w powiększeniu biustu bez konieczności sięgania po skalpel. W tym artykule przedstawimy Ci kilka skutecznych sposobów, które możesz wypróbować w domowym zaciszu. Przygotuj się na rewolucję w swoim wyglądzie!
Kobieta smarująca piersi kremem nawilżającym
Rozstępy to niewielkie pęknięcia w skórze, które powstają na skutek nagłego rozciągnięcia tkanek. Mogą pojawić się na różnych częściach ciała, w tym również na piersiach. W tym artykule podzielimy się z Tobą kilkoma skutecznymi sposobami, które pomogą Ci pozbyć się rozstępów na piersiach.
Biust
Biust z całą pewnością stanowi jeden z atrybutów kobiecości. Jest elementem na którą faceci częściej zwracają uwagę w naszym ciele. Nic więc dziwnego że chcemy aby był idealny abyśmy mogły czuć się piękne, zmysłowe i kobiece. Coraz mniej zaskakujący staje się dla nas fakt przeprowadzania przez wiele pań operacji plastycznych, w trakcie których powiększają lub poprawiają biust. Zanim jednak zaczniemy inwestować wielkie sumy w chirurgiczą poprawę urody warto wypróbować liczne sposoby, które pozwalają właściwie pielęgnować biust. Z pewnością go nie powiększą, jednak mogą wpłynąć na jędrność i ogólny wygląd.
Reklama
Reklama
Reklama