Ziołowe płukanki
Canva.com

Ciągle boli Cię gardło? Odkryj ziołowe płukanki na kłujący ból

Czasami nawet bardzo silne środki medyczne, kupowane w aptekach, mogą nie poradzić sobie z silniejszym bólem gardła. Nie oznacza to jeszcze, że ten ból nie może zostać pokonany naturalnymi metodami. Niektóre z nich są skuteczniejsze i korzystniejsze niżeli sztuczne farmaceutyki.
Reklama

Zanim więc sięgnie się po zwykły lek, w pierwszej kolejności warto wypróbować naturalne płukanki na ból gardła, które już od lat są stosowane do radzenia sobie z różnymi objawami infekcji górnych dróg oddechowych.

W naturalnych płukankach na gardło zwykle występuje jedno z dwóch ziół: szałwia lub rumianek.

Oba te zioła zawierają w sobie specjalne roślinne olejki oraz flawonoidy (będące odmianą przeciwutleniaczy), które potrafią usuwać stany zapalne, działać ściągająco, a do tego mogą zabijać wybrane mikroorganizmy czy też zapobiegać ich rozwojowi. Jak wykorzystać tę niezwykłą moc ziół? Otóż do przygotowania naturalnego naparu posłuży ziołowy susz, który można przygotować sobie samemu albo też kupić po prostu w jakiejś aptece lub sklepie zielarskim, najlepiej w większym opakowaniu, które zawsze będzie bardziej się opłacać.

Jak przygotować płukankę na ból gardła?

Mniej więcej jedną solidną łyżkę suszonego ziela należy wsypać do kubka i zalać do pełna wrzątkiem lub bardzo gorącą wodą. Rumianek czy też mięta na ból gardła powinna być parzona pod przykryciem przez przynajmniej piętnaście minut.

Reklama

Gdy napar lekko wystygnie, ale wciąż będzie ciepły, można przejść do pierwszego przepłukania nim gardła. Zabieg zaleca się powtarzać mniej więcej trzy razy na dobę. Nie wolno tego robić częściej, albowiem nadmierna ilość ziół mogłaby wysuszyć śluzówkę i nawet pogłębić problem z gardłem.

W ostatnim czasie na nowo zaczęliśmy doceniać właściwości naturalnych metod leczniczych i coraz częściej zwracamy się właśnie w ich kierunku. To dobry znak, bo zawsze korzystniej sięgnąć po naturalne zioło niżeli silny lek z apteki. Jeśli tylko mamy taką możliwość, tak właśnie starajmy się postępować przy różnego rodzaju chorobach.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama