Ból gardła
Canva.com

Tę metodę na ból gardła stosowali nasi dziadkowie. Nie ma nic lepszego!

Domowe metody przeznaczone do radzenia sobie z różnego rodzaju chorobami lub konkretnymi objawami tych chorób są stosowane coraz powszechniej. Można znaleźć wśród nich techniki przeznaczone do leczenia kataru, bólu głowy, zaparć albo refluksu. W przypadku bólu gardła najczęściej stosowana jest płukanka z soli.
Reklama

Można ją przygotować z najzwyklejszej soli kuchennej, którą każdy powinien mieć w kuchni, albo też bardziej specjalistycznej odmiany tej przyprawy, czyli np. soli emskiej, która wykaże się ciut lepszymi właściwościami, a dzięki temu i nieco lepszym działaniem.

Jak zrobić płukankę z soli?

Ból gardła
Canva.com

Do wykonania mieszaniny do płukania gardła potrzeba pół łyżki wybranej soli oraz jednej szklanki wody. Woda powinna być ciepła, ale nie za gorąca. Z kolei soli nie należy dodawać na siłę więcej, albowiem wcale nie poprawi to skuteczności kuracji, a może tę skuteczność wręcz obniżyć, albowiem zbyt duża ilość soli zadziała na gardło podrażniająca.

Reklama

Najlepiej więc trzymać się przepisu. Idealny roztwór do płukania przygotowuje się poprzez dokładne wymieszanie połowy łyżki stołowej soli w jednej szklance ciepłej wody. Wciąż ciepłą miksturą należy płukać jamę ustną i powtarzać ten zabieg na świeżo średnio trzy razy na dobę. Częstotliwości również nie należy na siłę zwiększać, gdyż tutaj również mógłby wystąpić problem ze zbyt silnym podrażnieniem gardła przez sól.

A jak ogólnie działa płukanie gardła solą?

Zabieg doprowadza do zmniejszenia obrzęku, łagodzi ból i zmniejsza jego odczuwalność i działa lekko nawilżająco. Ponadto może usunąć chrypkę i odkazić górne drogi oddechowe.

Reklama

Regularne płukanie jamy ustnej solą to rewelacyjna metoda na naturalne zadbanie o swoje zdrowie przy chorobie.

Choć niektórym może się wydawać, że lekarze są wyłącznie od wypisywania recept z apteki, niektórzy z nich sami wprowadzają do swojej praktyki naturalne metody lecznicze i zachęcają do nich pacjentów. Domowa płukanka z soli często przez samych specjalistów jest stawiana na równi z aptecznymi preparatami przeciwbólowymi, łagodzącymi ból gardła.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama