ławki pokryte liśćmi
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Co robić jesienią? 5 najciekawszych pomysłów

Jeśli czujesz, że dni są coraz krótsze i leniwe i dopada Cię najpierw jesienna aura, a potem jesienna chandra skorzystaj z naszego krótkiego poradnika i poznaj 5 najciekawszych pomysłów na spędzenie czasu jesienią.
Reklama

Zamień jesienną szarość w prawdziwą radość

Jesienne dni kojarzą nam się powszechnie z zimnem, nudą i wszędzie obecnymi liśćmi, które wciąż musimy usuwać z naszego podwórka. Jesienią dni zaczynają się ochładzać i stają się coraz krótsze — co wpływa na pojawiający się pochmurny nastrój i nostalgię.

Warto jednak zauważyć, że wszystko zależy od naszego nastawienia i jeśli damy szansę jesiennej porze roku, nawet wtedy możemy kreatywnie spędzić czas i poczuć się szczęśliwymi.

Reklama

Zamiast niepotrzebnie narzekać, sprawdź listę Zaradnej Kobiety: Co robić jesienią. 5 najciekawszych pomysłów.

ścieżka pokryta liśmi
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Najciekawsze pomysły na jesień

Chociaż lista jesiennych pomysłów może niektórych zdziwić, zapewniamy, że każdy z tych sposobów jest dobry na to, aby jesień stała się dla was atrakcyjną porą roku.

  1. Wyjdź na spacer. Włóż na uszy słuchawki, włącz najbardziej znane przeboje jesieni i pójdź na spacer do pobliskiego parku, gdzie możesz nacieszyć się widokiem i zapachem tej pory roku. Długi spacer będzie dla Ciebie cennych relaksem i odpoczynkiem od różnych kłopotów.
  2. Ugotuj coś smacznego. Jesień obfituje w interesujące warzywa, z których można zrobić smaczny obiad. My najbardziej polecamy sycące zupy, które będą źródłem wielu cennych witamin i minerałów.
  3. Zrelaksuj się w domu. Zrób to, na co masz ochotę. Weź gorącą kąpiel, poczytaj ulubioną książkę lub obejrzyj ulubiony film, lub serial. Czytanie może być jeszcze bardziej nastrojowe, jeśli zapalimy świecę z olejkiem eterycznym i włączymy nastrojową muzykę.
  4. Uprawiaj sport. Aktywność fizyczna wyzwala w naszym organizmie endorfiny, które pomagają przegnać jesienne smutki. Szczególnie polecamy wycieczkę rowerem, która nie dość, że będzie przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, to jeszcze pozwoli rozkoszować się piękną przyrodą.
  5. Spędź czas ze znajomymi. Odświeżenie dawnych kontaktów i wspólne wyjście na jesienną herbatę do restauracji z pewnością będzie dla nas miłym doświadczeniem. Interesującym pomysłem jest także wybranie się do kina lub teatru. Październik jest miesiącem, gdy swoją premierę ma wiele wspaniałych spektakli i filmów.
Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama