Kosz z pięknie opakowanymi słodyczami  i kieliszkiem, jako prezent na ślub.
Canva

Daj sobie spokój z kwiatami. I tak ich nie chcą. Zaskocz młodą parę innym upominkiem

Po pierwsze kwiaty szybko więdną, a po drugie młoda para dostaje ich tyle, że nie ma co z nimi zrobić. Jeśli zastanawiasz się co dać zamiast kwiatów na ślub, to jest dobra wiadomość. Masz bardzo dużo ciekawych opcji.
Reklama

Co dać na ślub zamiast kwiatów?

  1. Dobrym pomysłem jest kosz prezentowy. Możesz umieścić w nim zarówno słodycze, jak i jakieś przetwory, wino. Tak naprawdę w takim koszu mogą znaleźć się i inne rzeczy: kosmetyki, ręczniki, dekoracje do domu.
  2. Album albo fotoksiążka ze zdjęciami młodej pary to świetny upominek, wtedy podarujesz coś spersonalizowanego. Możesz też dać pusty album, który oni uzupełnią.
  3. Sesja zdjęciowa — jeśli wykupisz taki prezent dla młodych, na pewno będą zachwyceni.
  4. Karta podarunkowa do sklepu. To może być sklep, gdzie kupią sobie coś do wyposażenia w domu lub inne miejsce, gdzie wiesz, że będą robić zakupy.
  5. Voucher na wyjście do restauracji, masaż lub wspólne wyjście w jakieś inne ciekawe miejsce.
Prezent w białym pudełku na ślub.
Canva

Dlaczego lepiej nie dawać kwiatów?

Reklama

Powód jest prozaiczny. Co prawda kwiaty pięknie wyglądają, ale młoda para dostaje ich mnóstwo, a nie jest to nic praktycznego. Kolorowe bukiety tylko przez chwilę będą cieszyć oko, a potem zwiędną.

Czy dawać kopertę, jeśli nie idzie się na wesele?

Jeśli nie masz kompletnie pomysłu, co podarować młodej parze, koperta z pieniędzmi będzie dobrym rozwiązaniem. Mimo wszystko warto dołączyć do niej jakiś drobiazg. Możesz też umieścić pieniądze w specjalnym pudełku i do każdego banknotu dołączyć jakąś śmieszną karteczkę.

Czego nie dawać w prezencie na ślub?

Jeśli nie znasz dobrze osób biorących ślub i nie wiesz, jaki jest ich gust, lepiej nie kupuj żadnych przedmiotów typu dekoracje. Unikaj też artykułów gospodarstwa domowego, które mogą się zdublować (chyba że dobrze wiesz, czego państwo młodzi nie mają).

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama