Zioła
Canva.com

Co zrobić, gdy wątroba odmawia nam posłuszeństwa? Te zioła będą pomocne

Co możemy zrobić, gdy wątroba odmawia nam posłuszeństwa? Skorzystać z mocy tych roślin leczniczych, które będą skutecznie wspierać proces jej regeneracji. Z jakiego wsparcia możemy skorzystać?
Reklama

W walce o utrzymanie wątroby w dobrym stanie pomogą nam takie zioła na wątrobę, jak mniszek lekarski. Ta nie pozorna roślina lecznicza może zaskoczyć nas swoją skutecznością, szczególnie w chwili, gdy problemy z wątrobą będą miały swe źródło w zbyt tłustej diecie. Herbatka z mniszka lekarskiego skutecznie wzmocni osłabioną wątrobę i sprawi, że narząd ten znów będzie sprawnie funkcjonował.

Dziurawiec zwyczajny - czy jest skuteczny?

Kolejnym darem natury, dzięki któremu zdrowa wątroba przestanie być tylko marzeniem, jest dziurawiec zwyczajny. To zioło już w czasach starożytnych było z powodzeniem wykorzystywane jako naturalny lek na trawienie. Dziś wiemy, że korzystanie z jego wsparcia może nam pomóc w oczyszczaniu wątroby ze szkodliwych toksyn, a tym samym poprawiać jej pracę.

Reklama

Karczochy na wątrobę

Zioła
Canva.com

Zdrowa wątroba sporo zyska też w chwili, gdy zaczniemy regularnie sięgać po karczochy. To ziele sprawia, że wątroba szybciej się regeneruje, a jednocześnie zaczyna produkować więcej żółci. Zyskuje na tym cały układ pokarmowy oraz organizm, który dzięki karczochom jest znacznie szybciej oczyszczany ze szkodliwych toksyn.

Wśród tych ziół, po które warto sięgać właśnie ze względu na wątrobę, wyróżnia się ostropest plamisty. Wiadomo, że dzięki niemu nasz organizm jest szybko i skutecznie jest oczyszczany ze szkodliwych toksyn. Zyskuje na tym i wątroba, która dzięki właściwościom ostropestu plamistego jest w stanie regenerować się szybciej i skuteczniej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama