buty na wesele
Canva.com

Czy buty ślubne muszą być zawsze białe? Niekoniecznie!

Biel jest właśnie tym kolorem, który ewidentnie przypisuje się pannie młodej. Dawniej miał on oznaczać czystość, dziś jest bardziej symbolem samego ślubu i sposobem na wyróżnienie najważniejszej osoby na całej uroczystości.
Reklama

W większości przypadków sukienki ślubne są więc białe, z pewnymi drobnymi wyjątkami, jednakże białe nie muszą być wcale wszystkie dopasowywane do nich dodatki. Czasem warto właśnie pójść w jakiś ciekawszy kolor. Buty ślubne nie muszą być wcale butami białymi. Dozwolone są przecież różne alternatywy dla tej barwy, które częściowo ją przypominają, ale jednak nie są aż tak zwyczajne i pospolite, jak również i totalnie odjechane odcienie w stylu jaskrawej czerwieni, różu bądź granatu.

Białe buty z kilku powodów są zresztą dość niepraktyczne.

buty na wesele
Canva.com
Reklama

Kupuje się je raz z myślą o ślubie i weselu, a potem... przeważnie zakłada się je tylko raz w życiu, albowiem nie pasują one ani do codziennych stylizacji, ani nawet do tych wieczorowych czy bardziej uroczystych, kiedy to nie jest się panną młodą, a zwykłym gościem na weselu lub innej imprezie. Biel jest ciężka do ogrania. Nadal wiele osób kojarzy ją z tandetą, dlatego też w momencie gdy chce się włożyć jasne buty do jakiejś sukienki, zazwyczaj wybiera się po prostu te beżowe lub kremowe.

No i właśnie tego typu kolory mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Dla butów na ślub nową bielą stały się odcienie złamanej bieli w stylu koloru szampana, kości słoniowej, klasycznego beżu, kremu albo nude. Praktyczność tych odcieni jest naprawdę wysoka.

Reklama

Dzięki temu, że łączą się one z kolorem skóry, stają się wręcz przedłużeniem nóg, a to sprawia, że pasują dosłownie do wszystkiego!

Jak najbardziej można też jeszcze bardziej się odważyć, a nawet nieco zaszaleć, stawiając na buty na ślub w kolorze niebieskim, czerwonym albo srebrnym. W tym przypadku wymagane staje się jednak doskonałe wyczucie stylu. Nie wolno bowiem przesadzić. Efekt stylizacyjny musi być estetyczny i spójny.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama