angina
Canva.com

Czy można wyleczyć anginę w 1 dzień? Sprawdzamy domowe sposoby!

Przeszywający ból gardła i dyskomfort przy przełykaniu jedzenia? To musi być angina, czyli zakażenie bakteryjne wywoływane przez paciorkowiec ropny. Do objawów najczęściej należą ból i zapalenie gardła. Możemy leczyć anginę antybiotykami. Warto jednak sprawdzić stare, babcine sposoby na taką chorobę układu oddechowego.
Reklama

Domowe sposoby lekarstwem na wszystko?

angina
Canva.com

W walce z bakteriami w trakcie zapalenia gardła może nam pomóc miód. Ta słodka substancja ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Miód jest bardzo skuteczny w leczeniu bólu. Ma właściwości antybakteryjne, które pomagają zapobiegać rozwojowi bakterii i innych mikroorganizmów w gardle. Pomaga również pokryć gardło warstwą ochronną, która zapobiega podrażnieniom.

Na ból gardła możemy także stosować witaminę C zawartą, np. w soku z cytryny lub cytrusów.

Reklama

Cytryna jednak ma najwięcej witaminy, która pomoże wspierać naszą odporność i jednocześnie złagodzi przebieg infekcji. To dobry dodatek do herbaty.

Lekarstwo na anginę znajdziesz w domu

Zalecane jest także stosowanie olejków eterycznych. Najbardziej skuteczne na leczenie anginy będą napary z grejpfruta, cytryny, tymianku, cynamonu, olejku lawendowego oraz trawy cytrynowej. Wystarczy, że dodamy kilka kropelek olejku do gorącej wody i przykryjemy głowę ręcznikiem.

Reklama

Kilka wdechów przez 10-15 minut wystarczy, aby poczuć się o wiele lepiej.

angina
Canva.com

Pieprz cayenne jest również doskonały w walce z infekcjami w gardle. Wystarczy, że przygotujemy pieprz, pól szklanki oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Taka mikstura pozwoli na rozluźnienie mięśni i złagodzi ból w gardle. Przydatny jest także ocet jabłkowy. Roztwór z octu i ciepłej wody stosujemy do wypłukania gardła.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama