Perfumy na zimę
Canva.com

Czy perfumy na prezent to zawsze dobry pomysł?

Perfumy kojarzą się z dobrym pomysłem na prezent, szczególnie dla swojej partnerki lub partnera. Nie zawsze jednak sprawdzą się w tej roli. Są sytuacje, w których ulubiony zapach czy zestaw testowy będzie strzałem w dziesiątkę, ale czasami podarowanie ich jest nawet niewskazane. Zasady nie są trudne, a warto je poznać, żeby nie sprawić nikomu przykrości i nie popełnić gafy towarzyskiej.
Reklama

Dla kogo perfumy można kupić?

Perfumy to świetny prezent dla kogoś bliskiego. W tej roli idealnie sprawdzają się zapachy, które są przez daną osobę dobrze znane i stosowane na co dzień. Takie produkty są drogie i wielu ludzi odwleka ich zakup, dlatego otrzymanie ich na ważną okazję jest przyjemne i praktyczne. Swojej drugiej połówce można także kupić perfumy, które w mniemaniu osoby dającej prezent będą do niej pasowały. To jednak niebezpieczne rozwiązanie, bo nigdy nie ma się pewności, czy się spodobają. W takich warunkach nie jest to jednak niestosowne, szczególnie jeśli dwie osoby dobrze się znają i rozumieją.

Komu podarować zestaw próbek perfum?

Próbki perfum nie są najlepszym pomysłem na prezent dla osób, które nie interesują się zapachami na co dzień.

Reklama

Taki podarunek można dać komuś, kto interesuje się nowościami, zna się na różnych połączeniach i szuka czegoś nowego. W żadnym wypadku nie należy wybierać zestawu próbek dla osoby, której się nie zna, na przykład na wigilię pracowniczą albo dla dalszego krewnego, chyba że sama powie, że taki podarunek sprawiłby jej przyjemność. Lepiej kupić jedną małą butelkę, niż zestaw, zwłaszcza jeśli ktoś używa tylko jednych perfum i jest do nich przywiązany.

Komu nie należy kupować perfum?

Perfumy co do zasady nie są dobrym pomysłem na prezent dla osoby obcej, na przykład koleżanki z pracy czy teściowej. Tę zasadę można nagiąć zależnie od osoby obdarowującej.

Reklama

Jeśli zna się na perfumach, może spróbować swoich sił, ale jeśli ktoś zupełnie nie jest na bieżąco z modą i nie jest w stanie stwierdzić, jaki zapach pasowałby do konkretnego obdarowywanego, lepiej zrezygnować z takiego prezentu. Nigdy nie ma się bowiem pewności, że perfumy przypadną do gustu, a jeśli tak się nie stanie, można wzbudzić do siebie niechęć drugiej osoby lub ją zawstydzić.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama