Samoopalacz
Canva.com

Czy samoopalacz jest zdrowy dla naszej skóry?

Piękna opalenizna w kilka minut? To możliwe, dzięki dostępnym w drogeriach samoopalaczom. Sprawdziliśmy, czy skóra muśnięta przyjemnym kremem do opalenia będzie zawsze wyglądać zdrowo i elastycznie.
Reklama

Wyjątkowa opalenizna

Samoopalacz
Canva.com

Samoopalanie to tren popularny u kobiet, jak i mężczyzn, i istnieje już od dawna, ale popularność produktów samoopalających eksplodowała w ostatnich latach. Samoopalanie może wydawać się nieszkodliwym sposobem na uzyskanie pięknej opalenizny bez konieczności spędzania dużo czasu na słońcu, ale ryzyko zagrożenia dla naszej skóry jest realne.

Istnieje wiele różnych rodzajów produktów samoopalających, a niektóre z nich mogą powodować uszkodzenie skóry lub raka. Większość produktów samoopalających zawiera DHA, która jest substancją chemiczną silnie toksyczną dla skóry. Samoopalanie może powodować raka skóry, ponieważ naraża skórę na działanie promieni UV.

Reklama

Jeśli chcesz wiedzieć, czy samoopalanie jest dla Ciebie zdrowe, najpierw porozmawiaj z lekarzem, który może doradzi Ci, jakie środki pielęgnacyjne nie zaszkodzą skórze.

Skóra muśnięta słońcem

Samoopalacz
Canva.com

Gwiazdy takie jak Kim Kardashian, Jessica Alba i Kylie Jenner są stale w centrum uwagi ze względu na swoją nieskazitelną skórę.

Reklama

Używają nie tylko samoopalacza, ale także innych produktów, aby zachować swój doskonały wygląd. Opalenizna w tubce lub sprayu to produkt, z którego korzysta wiele celebrytów, ponieważ jest łatwy w aplikacji i nadaje im naturalnie wyglądającą opaleniznę.

Samoopalacz to produkt, który można nakładać rano i będzie trwał cały dzień. Produkt występuje w wielu różnych odcieniach i formułach, dzięki czemu możesz znaleźć taki, który idealnie pasuje do Twojego odcienia skóry.

Najlepszy samoopalacz to produkt, który wygląda naturalnie i zapewnia zdrowy blask. Samoopalacze występują zazwyczaj w dwóch postaciach: kremu lub sprayu. Samoopalacze kremowe nakłada się na skórę przed pójściem spać i pozostawia na noc. Samoopalacze w sprayu zwykle nie wymagają prac przygotowawczych i są nakładane na skórę, np. tuż przed wyjściem z domu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama