Artroza
Canva.com

Czym jest artroza i jak wpływa na komfort życia? Objawy, leczenie.

Zwyrodnienie stawów to poważna choroba, która niewątpliwie wpływa na jakość życia każdego człowieka. Jakie są objawy i czy można to wyleczyć?
Reklama

Zwyrodnienie stawów - objawy

Artroza
Canva.com

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest schorzeniem, które powoduje postępującą utratę funkcji w stawach. Może wpływać na każdy staw w ciele, w tym na kolana, biodra, kręgosłup, dłonie i stopy. Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów obejmują ból i sztywność stawów.

Może to być spowodowane powtarzającymi się ruchami, obrażeniami lub starzeniem się. Choroba zwyrodnieniowa stawów występuje najczęściej w rękach, nadgarstkach, łokciach, kolanach i biodrach. Może prowadzić do utraty ruchu, bólu, sztywności, obrzęku i deformacji. Dwa główne typy artrozy to choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów.

Reklama

Artroza - czy można to wyleczyć?

Artroza
Canva.com

Istnieje wiele różnych rodzajów choroby zwyrodnieniowej stawów, które mają różne opcje leczenia. Warto wybrać się do specjalisty, który zajmuje się stawami i wszystkimi schorzeniami. Reumatolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu stanów obejmujących stawy, mięśnie, ścięgna i inne tkanki łączne. Reumatolodzy są zazwyczaj specjalistami chorób wewnętrznych i posiadają kwalifikacje do leczenia pełnego spektrum zaburzeń reumatycznych.

Reklama

Po wykonaniu szeregu specjalistycznych badań lekarz dobierze i zaleci nam odpowiednie leki, zastrzyki, fizykoterapię. Akupunktura również wpływa na leczenie chorych stawów. Akupunktura to tradycyjna chińska terapia, która jest praktykowana od tysięcy lat. Akupunktura może pomóc w wielu różnych problemach zdrowotnych, w tym bólu stawów. Ból stawów jest często spowodowany nadużywaniem lub uszkodzeniem stawu, co może prowadzić do stanu zapalnego i obrzęku. Akupunktura może pomóc zmniejszyć stan zapalny i obrzęk, złagodzić ból i poprawić zakres ruchu w stawie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Żaden artykuł nie został przypisany do tego taga
Reklama
Reklama
Reklama