Kosmetyki na stole: podkłady, cienie do powiek oraz pędzle do makijażu
pexels.com

Czym nakładać podkład? Gąbeczką, pędzlem, a może palcami?

Piękna cera bez niedoskonałości o równomiernym kolorycie to marzenie niejednej kobiety. Z pomocą przychodzi makijaż! Jeżeli umiejętnie nałożysz podkład, będziesz wyglądać naturalnie i przykryjesz wszelkie niedoskonałości. Czym jednak nakładać kosmetyk?
Reklama

Czym nakładać podkład na twarz?

Podkład można nakładać na wiele sposobów, a każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Najważniejsze jest to, aby dobrać metodę do swoich indywidualnych preferencji i cieszyć się wspaniałymi efektami.

Nakładanie podkładu gąbeczką

To bardzo popularna metoda, która dobrze się sprawdza. Ważne jest to, aby gąbeczkę lekko zwilżyć przed nakładaniem podkładu. To pozwoli uzyskać jeszcze bardziej równomierny i naturalny efekt. Gąbeczkę delikatnie przyciskaj do skóry i w ten sposób "wklepuj" kosmetyk.

Najważniejsze jest to, aby regularnie czyścić gąbkę oraz ją wymieniać przynajmniej raz na kilka miesięcy.

Nakładanie podkładu pędzlem

Nakładanie podkładu pędzlem jest nieco trudniejsze, jednak również przynosi świetne efekty. W tym przypadku również warto zwilżyć włoski pędzla wodą. Z kolei sam kosmetyk należy rozprowadzać kolistymi ruchami, ponieważ ta metoda pozwoli na uzyskanie jak najlepszego zblendowania podkładu z cerą.

Reklama
Dwa pędzle na czarnym tle, puder w powietrzu
pexels.com

Nakładanie podkładu palcami

Największa zaleta nakładania podkładu palcami jest taka, że nie potrzebujesz do tego żadnych akcesoriów. To wygodne rozwiązanie, np. na wakacjach. Niestety, ten sposób daje jednak najgorsze rezultaty. Korzystając z tej metody możesz zapomnieć o równomiernym rozprowadzeniu podkładu. Nie dotrzesz również do wszystkich wgłębień na twarzy i szyi. Zdecydowanie lepiej jest zatem skorzystać z gąbeczki albo pędzla.

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama