kobieta z maseczką na twarzy
canva.com

Delikatna maseczka z płatków owsianych. Naturalny lek na suchą skórę

Maseczka z płatków owsianych to świetny sposób na odżywienie i ukojenie skóry. Płatki owsiane są pełne antyoksydantów, witamin, minerałów i właściwości przeciwzapalnych, które pomagają zmniejszyć zaczerwienienia, podrażnienia i stany zapalne.
Reklama

Płatki owsiane są również delikatnym środkiem złuszczającym, który pomaga usunąć martwe komórki skóry i odblokować pory. Może to pomóc zmniejszyć trądzik i sprawić, że skóra będzie wyglądać jaśniej i równomierniej. Maseczki z płatków owsianych pomagają również nawilżyć skórę, dzięki czemu staje się ona miękka i gładka.

Składniki na domową i naturalną maseczkę

Miód
Canva.com

Aby zrobić maseczkę z płatków owsianych, musisz zmieszać ze sobą płatki owsiane, miód i wodę. Miód jest naturalnym humektantem, który pomaga przyciągnąć wilgoć do skóry, a płatki owsiane pomagają ją ukoić i zmiękczyć. Do maseczki z płatków owsianych możesz dodać także inne składniki, takie jak jogurt, awokado lub olejki eteryczne.

Reklama

Jak zrobić maseczkę na twarz?

Po wymieszaniu składników nałóż maseczkę na twarz i pozostaw ją na 10-15 minut. Po spłukaniu maseczki powinnaś zauważyć, że Twoja skóra jest bardziej miękka i nawilżona. Maseczki z płatków owsianych to świetny sposób na dostarczenie skórze zastrzyku odżywienia i nawilżenia. Są też na tyle łagodne, że można je stosować do wszystkich rodzajów skóry, więc nie musisz się martwić o podrażnienia czy wrażliwość. Maseczki z płatków owsianych to łatwy i niedrogi sposób na zapewnienie skórze potrzebnego nawilżenia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama