Dieta IF
Canva.com

Dieta IF, czyli sposób na piękny wygląd celebrytek. Julia Wieniawa i Małgosia Rozenek ją uwielbiają!

Nienaganne sylwetki celebrytek możemy codziennie oglądać w social mediach i w programach telewizyjnych. Tak samo, jak nas zachwycają, to i wzbudzają nutkę zazdrości. Jak one właściwie to robią? Z pewnością nie wszystko jest zasługą hojnych genów, czy medycyny estetycznej. Osoby publiczne pod presją ciągłego bycia pod lupa i oceny ich wizerunku dokonują wielu starań, by zawsze dobrze się prezentować.
Reklama

Regularne treningi i wypracowany sposób żywienia, najczęściej zapewniają im pożądane efekty. Przy tym wszystkim istotna jest sumienność i konsekwencją. Zatem jak odżywiają się celebrytki? Jak się okazuje wiele z nich przyjęło popularny w ostatnim czasie sposób odżywiania, który pozytywnie wpłynął na ich figury. Mowa o tak zwanej Diecie IF lub inaczej poście przerywanym. Do jego stosowania przyznaje się między innymi Julia Wieniawa, czy też Malgorzata Rozenek.

Dieta top wśród gwiazd - post przerywany!

Dieta IF
Canva.com

Przede wszystkim ci, którzy wprowadzili do swojej codzienności post przerywany identyfikują go jako nowy, lepszy sposób odżywiania, czyli ich zdrowy styl życia, a nie specjalistyczną dietę.

Reklama

Trzeba przyznać, że Dieta IF jest świetnym sposobem na kontrolowanie ilości i jakości posiłków, a tym samym utrzymywanie właściwej wagi, lub jej zredukowanie.

Można ją łączyć dodatkowo z innymi dietami np. wykluczającymi jakieś grupy produktów, w zależności od indywidualnych potrzeb. Dodatkowo zawsze warto włączyć do swojej codzienności ruch fizyczny, który będzie pozytywnie wpływał na kształtowanie sylwetki. Wiele znanych osobistości, które mogą poszczycić się pozytywną przemianą swojej sylwetki, stawiało nie tylko na stosowanie okienek żywieniowych, ale również regularne treningi.

Na czym polega post przerywany?

Tak zwana Dieta IF (z ang. intermittent fasting) zaleca zachowywanie postu od jedzenia przez daną ilość godzin i okienka żywieniowego przez kolejny określony czas.

Reklama

Dostępnych jest jej kilka wariantów, a do najpopularniejszych należy: 16 godzin postu i 8 godzin jedzenia lub opcja 18 godzin postu i 6 godzin jedzenia.

Zakłada ona utrzymanie określonej indywidualnie kaloryczności posiłków lub nieco obniżonej. Dzięki stosowaniu postu przerywanego organizm zyskuje więcej czasu na procesy trawienne, metabolizm może pracować regularnie i prawidłowo. Wielu zwolenników diety IF potwierdza pozytywnie wpływa na samopoczucie i figurę!

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama