Cytrusy
Canva.com

Dlaczego nie można jeść zbyt dużo cytrusów w ciąży?

Jesteś w ciąży i masz ochotę na pomarańczę lub mandarynkę? To najlepsze źródło witaminy C! Uważaj jednak, bo nadmiar cytrusów w ciąży może Ci poważnie zaszkodzić.
Reklama

Cytrusy w ciąży mogą być szkodliwe

Owoce cytrusowe są ogólnie uważane za bezpieczne w czasie ciąży, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, ponieważ owoce cytrusowe są kwaśne, mogą przyczynić się do zgagi i niestrawności. Kobiety w ciąży są już bardziej podatne na te dolegliwości, więc najlepiej ograniczyć spożycie owoców cytrusowych.

Cytrusy
Canva.com

Po drugie, owoce cytrusowe są dobrym źródłem witaminy C, ale spożywanie ich w zbyt dużych ilościach może prowadzić do zaparć.

Reklama

Wreszcie, niektóre owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze i mandarynki, zawierają związek o nazwie furokumaryna. Związek ten może zwiększać ryzyko zachorowania na raka skóry, dlatego najlepiej jest ograniczyć spożycie tych owoców w czasie ciąży.

Czy można jeść owoce w ciąży?

Wiele kobiet pyta, czy można jeść pomarańcze i mandarynki w czasie ciąży? Tak, ale z umiarem. Pomarańcze i mandarynki można jeść w czasie ciąży. Te owoce są pełne składników odżywczych, które są niezbędne dla rozwoju dziecka. Pomarańcze i mandarynki są dobrym źródłem folianów, które są ważne dla rozwoju cewy nerwowej. Są też dobrym źródłem witaminy C, która jest ważna dla układu odpornościowego.

Witamina C jest ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ pomaga tworzyć kolagen, który jest ważny dla rozwoju kości, zębów, dziąseł i naczyń krwionośnych. Pomaga też organizmowi wchłaniać żelazo, które jest ważne dla rozwoju układu nerwowego dziecka. Dobre dla rozwoju dziecka będą także takie owoce jak jagody, kiwi, mango i papaja.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama