Mały chłopiec z blond włoskami i łososiowej bluzie bawi się radośnie stojąc w pokoju dziecięcym przy białym stoliku
Materiał partnera

Dodatki do pokoju dziecka – jak ozdobić przestrzeń dla najmłodszych?

Przestrzeń dla najmłodszych musi być perfekcyjnie zaplanowana pod każdym względem. Ma zapewniać komfort, być w pełni bezpieczna dla małych odkrywców, a także tworzyć wyjątkowe miejsce, w którym dzieci będą zawsze czuły się dobrze. Oprócz standardowych mebli do pokoju dziecięcego, trzeba zatem wprowadzić rozmaite dodatki. Jakie produkty sprawdzają się najlepiej? Co wybrać, a czego lepiej unikać, gdy aranżuje się pokój dla malucha? O tym wszystkim napiszemy w dzisiejszym artykule.
Reklama

Bezpieczeństwo ponad wszystko – dodatki do pokoju dziecka

Gdy tworzy się przestrzeń dla maluchów, przede wszystkim należy brać pod uwagę względy bezpieczeństwa. Dotyczy to również wszystkich dodatków, które trafiają do pokoju dziecięcego. Nie mogą to być akcesoria zawierające toksyczne składniki (kleje lub farby). Jeśli z wnętrza korzystają na co dzień niemowlęta i młodsze dzieci, warto także zrezygnować z przedmiotów z drobnymi elementami, które po oderwaniu mogłyby stać się przyczyną zadławienia.

Dekoracje i dodatki dla najmłodszych powinny mieć stosowane certyfikaty, renomowanych, międzynarodowych instytucji. Stanowi to potwierdzenie, że produkty zostały przebadane i mogą być bezpiecznie użytkowane przez najmłodszych.

Praktyczne i dekoracyjne dodatki – jak zaaranżować pokój dla dziecka?

Czym powinny się wyróżniać akcesoria do pokoju dla najmłodszych? Na rynku dostępnych jest przecież tak wiele produktów.

Reklama

W pomieszczeniu dziecięcym najlepiej stawiać na produkty równocześnie praktyczne i ozdobne.

Tą zasadą warto się kierować nie tylko w ciasnych wnętrzach. Pozwala to ograniczyć nadmiar niepotrzebnych przedmiotów, utrzymać porządek w tej części domu. Minimalizm w dodatkach ma jeszcze jedną praktyczną funkcję – ułatwia sprzątanie oraz zmniejsza liczbę zakamarków, w których mógłby odkładać się kurz. A przecież czystość w pokoju dla najmłodszych jest bardzo ważna.

Rozwiązania ponadczasowe i uniwersalne czy konkretne motywy?

Pokój dziecka to jego wymarzony świat do zabawy, nauki, wypoczynku i snu. Powinien być zatem jak najbardziej spersonalizowany, by najmłodszy domownik czuł się w tym pomieszczeniu naprawdę komfortowo.

Jakie dodatki wykorzystać? Najlepiej sprawdzają się akcesoria, dekorowane uniwersalnymi wzorami.

Reklama

Mogą to być niezmiernie popularne kropki, kratki, printy roślinne, serduszka lub gwiazdki, które od lat stosuje się w pokojach dla najmłodszych.

Zdecydowanie lepiej unikać kupowania mebli i większych dodatków zdobionych motywami z ulubionych kreskówek. Dlaczego? Wyposażenie w pokoju kupuje się na dłuższy czas. Młodzieńcze fascynacje i pasje natomiast szybko przemijają, co może doprowadzić do sytuacji, że meble, które zachwyciły malucha w danym momencie, będą już dla niego nieatrakcyjne po kilku tygodniach.

Jeśli chcemy wprowadzić tego typu ozdoby, lepiej zdecydować się na pojedyncze tanie drobiazgi, których wymiana po miesiącu, dwóch nie będzie się wiązała ze zmianą całej aranżacji. Ciekawą opcją często okazują się naklejki na meble – proste w montażu i demontażu, w wielu wzorach i kolorach.

Dodatki do pokoju dziecka – na co warto się zdecydować?

Reklama

Jakie dodatki wprowadzić do pokoju najmłodszych? Rozwiązań jest naprawdę wiele, a każde z nich pozwala stworzyć oryginalny i ciekawy klimat w pomieszczeniu.

Podczas planowania aranżacji warto zastanowić się nad wykorzystaniem ciekawych tapet do pokoju dziecięcego, jak choćby stylowe dekoracje domu od Dekoori. To produkty utrzymane w stonowanych pastelowych barwach, w ciekawe wzory. Wyróżniają się nie tylko pięknym designem, ale też trwałością, zwłaszcza gdy postawi się na modele winylowe. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, dzięki czemu długo utrzymują nienaganny wygląd.

Ciekawym dodatkiem dekoracyjnym są poduchy i poduszki. Podnoszą komfort siedzenia, stanowią przydatny atrybut podczas zabawy, a przy tym zdobią przestrzeń, sprawiając, że staje się ona naprawdę wyjątkowa.

Podczas budowania kompleksowej aranżacji, warto wykorzystać ozdobne pudełka, kosze i skrzynie, w których schowa się nadmiar zabawek.

Reklama

Pozwoli to utrzymać w pomieszczeniu porządek. W takiej roli sprawdzają się niekiedy wielofunkcyjne meble, jak choćby pufy dla dzieci ze schowkiem, które mogą posłużyć jako dodatkowe siedzisko, stolik, schowek na dziecięce skarby oraz… oczywiście dekoracja do pokoju malucha.

Dodatki do pokoju dziecka – zabawa aranżacją i funkcjonalność przestrzeni

Efektowne dodatki do pokoju dziecięcego bywają mocno zróżnicowane, dzięki czemu zawsze da się stworzyć spersonalizowaną, stylową przestrzeń dla najmłodszych członków rodziny. Jeśli tylko pozwala na to wiek malucha, warto zaangażować go w poszukiwania odpowiednich dodatków. Będzie to dla niego nauka odpowiedzialności, a przy tym świetna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i maluchów.

Artykuł sponsorowany

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama