Higiena intymna
Canva.com

Domowe i proste sposoby na infekcję intymną. Działaj od razu, gdy poczujesz dyskomfort

Infekcje intymne dopadają kobiety z różnych powodów. Zwykle objawiają się w podobny sposób, dlatego nie sposób ich nie zauważyć, w szczególności gdy dojdzie już do pogorszenia stanu infekcji i zacznie być ona odczuwalna dosłownie bez przerwy, przy każdej aktywności.
Reklama

Standardowa infekcja intymna objawia się świądem, pieczeniem, gęstymi upławami, zmianą barwy śluzu czy też bólami podbrzusza. Do tego nierzadko dochodzi ogólne osłabienie i pogorszone samopoczucie.

Jak więc temu wszystkiemu zaradzić?

Co zrobić i jakie doraźne rozwiązanie zastosować, jeżeli nie ma się możliwości udać do ginekologa i skorzystać z profesjonalnej porady lekarskiej? W aptece zawsze można dostać naprawdę świetne leki bez recepty, o ile wie się, czego szukać. Najlepsze infekcja intymna leki to te zawierające pałeczki bakterii kwasu mlekowego, których znaczny niedobór jest bardzo charakterystyczny dla większości infekcji, a które potrafią te infekcje leczyć. Preparaty mają działanie nawilżające. Ponadto mogą unormować rodzaj, konsystencję i kolor wydzieliny z pochwy.

Reklama

W przypadku gdy chciałoby się wzmocnić działanie tych leków, można by stosować je równocześnie z dopochwowymi probiotykami, które z kolei zadbają o środowisko występujące w pochwie i dzięki temu też zapobiegną ewentualnemu nawrotowi infekcji.

Czego używać do podmywania?

Higiena intymna
Canva.com

Ogólnie rzecz biorąc do podmywania się najlepiej używać samej wody, bez żadnych mydeł, płynów do mycia ciała czy nawet specjalnych żeli do higieny miejsc intymnych. Jedynym akceptowalnym środkiem do mycia jest postbiotyczny żel, który zadba o pH i w razie czego będzie w stanie je zmienić.

Reklama

Wszystkie środki kupowane w celu zwalczenia infekcji intymnej powinny być zarejestrowane jako leki, dlatego bezpośrednio w aptece należy pytać o to, czy produkt rzeczywiście ma status leku. Istnieją też różne inne infekcja intymna domowe sposoby. Jeżeli więc apteczne środki nie pomagają w stu procentach, czasem warto uciec się do wypróbowania jakiejś innej, mniej standardowej metody leczenia infekcji.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama