relaksująca kąpiel
canva.com

Jak zadbać o swoją higienę intymną? Pokaż ten poradnik bliskiej osobie

Czasami, zamiast wkładać kolejne pieniądze w kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji ciała lub skóry twarzy, lepiej pomyśleć o swoim zdrowiu, a zwłaszcza zdrowiu intymnym, które też może być wspierane z pomocą odpowiednich kosmetyków.
Reklama

Okolice intymne należy czymś myć, a choć wielu lekarzy zaleca robić to samą wodą, większość kobiet zechce jednak zastosować chociażby najdelikatniejsze kosmetyki do higieny intymnej, aby poczuć się lepiej z samą sobą.

Nie chcą ograniczać się do używania wyłącznie samej wody do mycia okolic intymnych i nie mogąc się przekonać do tej metody dbałości o higienę intymną, należy przynajmniej zrezygnować z kupowania i używania bardzo sztucznych i mocno chemicznych produktów, w których prócz typowych związków myjących czy wody będzie się mieć do czynienia z licznymi substancjami zapachowymi, substancjami barwiącymi i agresywnymi konserwantami.

Natura zawsze będzie lepszym wyborem.

A coraz więcej płynu przeznaczonych do pielęgnowania i dbania o higienę okolic intymnych składa się niemalże w stu procentach z naturalnych składników, a część z nich nawet i w całych stu procentach. Ważnym elementem kosmetyków do higieny intymnej często jest aloes.

Oczywiście nie pojawia się on w swojej czystej formie, bo producenci używają wyciągniętego z jego liści soku, który odznacza się zdolnością do przyspieszania regeneracji skóry oraz łagodzenia stanów zapalnych i ogólnego nawilżania.

Reklama

Wskazanym dodatkiem będzie witamina E, która dostarczy skórze cennego odżywienia.

Ponadto naturalne i zarazem skuteczne kosmetyki do higieny intymnej mogą mieć w sobie różne inne ekstrakty roślinne i witaminy, o ile będą to związki sprawdzone, pochodzące z bezpiecznego i jakościowego źródła.

Nie mając natomiast pewności co do tego, czy wybrany kosmetyk będzie dobry dla okolic intymnych, warto po prostu porozmawiać na jego temat ze swoim ginekologiem. Codzienna właściwa higiena intymna jest jednym z fundamentów dbania o własne zdrowie i cały organizm.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama