ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła. Pozbądź się bólu szybko i skutecznie

Boli cię gardło i nie wiesz, jak sobie poradzić z uporczywymi dolegliwościami? Wypróbuj nasze sposoby, które są bardzo skuteczne, dlatego błyskawicznie przyniosą ci ulgę w cierpieniu.
Reklama

Ból gardła

Ból gardła to jedna z najczęściej występujących dolegliwości w przebiegu przeziębienia lub grypy. Wtedy najczęściej jest wywołane przez bakterie i wirusy. Warto zauważyć, że ból gardła może towarzyszyć także innym schorzeniom takim jak szkarłatna, ospa czy Covid-19.

Ból gardła pogarsza nas nastrój i codzienne funkcjonowanie. Często mamy problemy z połykaniem pokarmu, a nasze mówienie utrudnia pojawiająca się opuchlizna.

Reklama

Jeśli podejrzewasz, że twój ból gardła jest wywołany przez pospolitą infekcję wirusową, możesz szybko i skutecznie go złagodzić, korzystając z domowych sposób. Jeśli jednak chorobie towarzyszy bardzo wysoka gorączka, czerwone migdałki i mocno opuchnięte węzły chłonne, koniecznie udaj się z wizytą do lekarza specjalisty.

Męczy Cię ból gardła? Sprawdź, jak sobie z nim poradzić
pixabay.com

Domowe sposoby na ból gardła

Nie bez przyczyny, wiele osób jest zdania, że domowe sposoby mogą skutecznie wyleczyć ból gardła.

Reklama

Zamiast faszerować się mocnymi specyfikami z apteki, które mają w swoim składzie wiele substancji, dających skutki uboczne oraz są sztucznie dosładzane, sięgnij po stare, babcine sposoby, które z pewnością okażą się równie skuteczne.

  • Czosnek. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu skutecznie łagodzi ból gardła. Powszechnie uważa się, że czosnek jest nawet silniejszy od niektórych antybiotyków. W przypadku bólu gardła zaleca się spożywanie 3-4 ząbków czosnku dziennie.
  • Miód. Z zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jasno wynika, że miód jest skutecznym lekiem na kaszel i infekcje górnych dróg oddechowych. Dodatkowo działa przeciwbakteryjnie i osłonowo na gardło.
  • Kozieradka. Badania naukowe pokazują, że mało znana roślina jest niezwykle skuteczna w walce z bakteriami powodującymi ból gardła.
  • Ciepłe napoje. Picie ciepłej herbaty z miodem, cytryną i goździkami może być skutecznym remedium na problemy z gardłem. Nie dość, że wypłukuje szkodliwe toksyny z organizmu, to jeszcze wzmacnia odporność i działa przeciwbakteryjnie.
Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama