Ból gardła
Canva.com

Znów boli gardło? Oto domowa płukanka

Gdy dojdzie do podrażnienia gardła, co może być efektem wystawienie się na działanie niskich temperatur, mrozu czy też nawet klimatyzacji, przeważnie dochodzi jednocześnie do wystąpienia dolegliwości bólowych, które mogą osiągnąć zróżnicowany poziom nasilenia.
Reklama

Niezależnie jednak od tego, czy ból gardła jest bardzo silny i wręcz paraliżujący, czy może dopiero się zaczyna i dlatego jak na razie da się o nim zapomnieć, każdy próbuje się go pozbyć tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

Patentem wartym wypróbowania jest w tym przypadku niejedna naturalna płukanka na ból gardła.

Efektywności domowych metod leczniczych nie należy bagatelizować, a tych domowych metod nie należy od razu skreślać, bo są one bezpieczne, bazują na prostych preparatach, a niejednokrotnie potrafią zadziałać naprawdę świetnie, o czym ludzie niejednokrotnie mogli się już przekonać.

Świetną płukankę na ból gardła można przygotować z mieszanki różnorodnych ziół.

Jak zrobić płukankę ziołową?

Zioła powinny mieć dobrą jakość i dlatego należy kupować je w sprawdzonych miejscach, tzn. najlepiej jakichś zaufanych sklepach zielarskich albo punktach specjalizujących się w sprzedaży naturalnej dobrej żywności, a nie w hipermarketach czy też dyskontach, gdzie takie zioła są składowane długimi miesiącami na półkach, przez co występujące w nich korzystne substancje mogą się ulatniać.

Reklama

Uniwersalna płukanka na ból gardła powstanie ze zmieszania ziół rumianku, nagietka oraz szałwii. Do garnuszka należy wsypać po jednej dużej łyżce każdego zioła, zalać całość dużą szklanką wrzątku, przykryć talerzykiem i zaparzać przez 10-15 minut. Przed rozpoczęciem płukania gardła roztwór należy przecedzić przez sitko, aby pozbyć się większych kawałeczków ziół i przypadkiem się nimi nie zakrztusić. Gotowe płukanki na ból gardła kupuje się zwykle w aptece, jeżeli nie chce się samemu bawić w łączenie ze sobą poszczególnych składników, bo np. nie ma się na to czasu i woli się skorzystać z gotowców.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama