Dziecko z katarem wyciera nos w chusteczkę.
Canva

Domowe sposoby na katar u dziecka. Przydadzą się na feriach!

Jeśli Twoje dziecko ma katar i przekrwione oczy, prawdopodobnie zastanawiasz się, co zrobić. W rzeczywistości, tysiące dzieci dostaje przeziębienia każdego roku - a większość z nich jest spowodowana przez wirusy, których nie można leczyć antybiotykami. Oto kilka środków na katar, które mogą pomóc.
Reklama

Podaj dziecku coś ciepłego do picia

Ciepłe płyny mogą pomóc przy przekrwieniu, suchości w ustach, bólu gardła i katarze. Zapewniają również ciepło, które pomaga złagodzić objawy przeziębienia. Upewnij się, że Twoje dziecko pije dużo płynów w ciągu dnia, aby uniknąć odwodnienia.

Nawilżacz może złagodzić objawy kataru...

Nawilżacze mogą złagodzić przekrwienie. Nawilżacz to urządzenie, które dodaje wilgoci do powietrza i może pomóc złagodzić przekrwienie, łagodząc błony śluzowe w nosie dziecka.

Nawilżacze mogą być stosowane jako dodatek do zabiegów medycznych w celu złagodzenia astmy. Jeśli masz niemowlę lub malucha z problemami oddechowymi, takimi jak astma, rozważ użycie nawilżacza podczas zimnych pór roku jako dodatkowego sposobu kontrolowania objawów, takich jak kaszel i świszczący oddech.

Reklama

Pamiętaj, że przeziębienie to wirus i antybiotyki nie pomogą!

Antybiotyki nie są skuteczne przeciwko wirusom, takim jak te, które powodują przeziębienie. Antybiotyki leczą objawy infekcji bakteryjnych poprzez zabijanie bakterii i powstrzymywanie ich przed rozmnażaniem. Nie powstrzymują one rozprzestrzeniania się wirusów, więc nie powinny być stosowane u dzieci poniżej 2 roku życia, które są przeziębione.

Jeśli Twoje dziecko ma katar, najlepiej unikać podawania mu antybiotyków, chyba że w tym samym czasie dzieje się coś innego (np. infekcja ucha). Antybiotyki mogą powodować skutki uboczne, takie jak biegunka i wysypka, a także mogą sprawić, że dzieci będą miały mniejsze szanse na zwalczenie zarazków w przyszłości, jeśli z czasem rozwinie się u nich odporność na antybiotyki.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest cierpliwość wobec dziecka. Ostry wirusowy katar może być nieprzyjemny, ale nie jest groźny i nie będzie trwał wiecznie. Dzięki odpowiedniemu leczeniu możesz jednak sprawić, że Twój maluch szybko poczuje się lepiej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama