Katar sienny alergiczny
Canva.com

Masz cały czas katar i kichasz w lecie? Uważaj na alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa, znany również jako katar sienny, jest częstym stanem, który powoduje objawy, takie jak kichanie, swędzenie oczu i katar. Jak sobie z nim poradzić na wakacyjnym urlopie?
Reklama

Katar sienny

Katar sienny alergiczny
Canva.com

Alergiczny nieżyt nosa, znany również jako katar sienny, jest częstym stanem, który powoduje objawy, takie jak kichanie, swędzenie oczu i katar. Alergiczny nieżyt nosa jest zwykle spowodowany uczuleniem na określony rodzaj pyłku lub rośliny. Objawy są zazwyczaj gorsze w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy liczba pyłków jest wyższa. Jeśli jesteś uczulony na pyłki, ważne jest, aby pozostać w domu w trakcie ich pylenia i unikać nadmiernego kontaktu z roślinami.

Objawy alergicznego nieżytu nosa obejmują kichanie, przekrwienie błony śluzowej nosa i łzawienie oczu. Alergiczny nieżyt nosa może również powodować szorstkie gardło, kaszel i katar.

Reklama

Alergiczny nieżyt nosa jest spowodowany nadmierną reakcją układu odpornościowego organizmu w odpowiedzi na substancję, która może wywołać reakcję alergiczną. Istnieje wiele przyczyn alergicznego nieżytu nosa, ale najczęściej występuje w razie ekspozycji na roztocza, sierść zwierząt lub pyłki. Objawy alergicznego nieżytu nosa zwykle zaczynają się około 4 godzin po ekspozycji na alergen i zwykle ustępują w ciągu 24 godzin.

Jak leczyć katar alergiczny?

Katar sienny alergiczny
Canva.com

Najlepszym sposobem leczenia kataru jest użycie aerozolu do nosa z solą fizjologiczną. Jeśli nie mamy aerozolu do nosa, możemy użyć roztworu do płukania nosa z solą fizjologiczną. Powinniśmy w tym czasie upewnić się, że utrzymujemy głowę podniesioną, aby płyn spłynął do odpowiednich kanalików.

Możesz znaleźć ulgę w tych objawach, przyjmując lek przeciwhistaminowy. Leki te są powszechnie dostępne bez recepty bez recepty. Jeśli jesteś uczulony na roztocza, może być konieczne uzyskanie leku na receptę zwanego stabilizatorem komórek tucznych. Lek ten jest przyjmowany codziennie i jest stosowany w celu zapobiegania reakcjom alergicznym.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama