Jak pokonać chroniczne zmęczenie - sprawdź nasze sposoby

Domowe sposoby na sińce i worki pod oczami. Są naprawdę skuteczne!

Obrzęki i sińce pod oczami mają fatalny wpływ na nasz wygląd. Co zrobić, by nieszczęsne worki stały się tylko wspomnieniem?
Reklama

Worki pod oczami – skąd biorą się takie problemy?

Powstawanie sińców i obrzęków pod oczami może mieć wiele przyczyn. Czasem jest to jeden z objawów poważnej choroby, np. cukrzycy, problemów z tarczycą lub nadciśnienia. Zwykle jednak sińce pod oczami są skutkiem nieprzespanej nocy, przemęczenia lub diety, w której pojawia się niewystarczająca ilość witamin i minerałów. Płacz, alkohol oraz nikotyna – oto kolejne czynniki, które mogą stać się przyczyną problemów z workami pod oczami. Co możemy zrobić, aby szybko i skutecznie poprawić swój wygląd?

Domowe sposoby na sińce pod oczami

Istnieje wiele sprawdzonych metod, dzięki którym pokonamy worki pod oczami i odzyskami świeży wygląd. Mogą nam pomóc kosmetyki zawierające wyciągi z takich roślin, jak miłorząb japoński, świetlik lekarski lub arnika, mogą nam pomagać płatki kolagenowe pod oczy oraz maseczki, dzięki którym skóra pod oczami stanie się bardziej elastyczna.

Reklama

Możemy też sięgnąć po domowe metody na worki pod oczami. Tu wielką popularnością cieszą się zimne okłady, do których wykonania wystarczą płatki kosmetyczne i odrobina zimnej wody. Chłodny kompres na opuchnięte oczy możemy też wykonać z kilku plasterków schłodzonego ogórka, który świetnie sprawdza się jako naturalny kosmetyk. Cennym wsparciem w walce z sińcami pod oczami będzie też schłodzona torebka po rumianku lub zielonej herbacie. Jeśli korzystanie z takich „kosmetyków” połączymy z regularnymi masażami delikatnej skóry pod oczami, możemy osiągnąć wspaniałe efekty i skutecznie rozprawić się z nieszczęsnymi workami.

Worki pod oczami nie muszą nam utrudniać życia.

Jeśli w porę zadbamy o to, by prowadzić zdrowy styl życia i odpowiednio dbać o skórę pod oczami, możemy ten problem znacznie ograniczyć. W walce z obrzękami i sińcami pomogą nam też domowe metody, z których z pewnością warto skorzystać.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama