miód
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Tak kiedyś leczono przeziębienie. Ludowe recepty na katar i kaszel

Miód, kamfora, szare mydło - to zaledwie kilka z wielu domowych środków na choroby, którymi dawniej leczono. Wasi rodzice i dziadkowie z pewnością to pamiętają.
Reklama

Ludowe sposoby na przeziębienie

W leczeniu przeziębienia pomocne też będą ze starszych lat ludowe recepty. Warto się nimi wspomóc, a oto te domowe sposoby:

  1. Należy umyć 3 nieobrane jabłka, drobno je kroimy, zalewamy 1 litrem przegotowanej wody i gotujmy na małym ogniu, stale mieszając. Następnie całość ochładzamy, dodajemy miód i kilka plasterków cytryny. W ten sposób otrzymamy witaminowy napój, który wzmocni nasz organizm i podniesie jego odporność na przeziębienia.
  2. Mieszamy w misce kamforę, gorczycę i szare mydło. Gotową mieszankę nakładamy na flanelowe prześcieradło i owijamy się w nie. Warto wiedzieć, że taki okład pomaga zwłaszcza maluchom.
  3. Należy położyć łupiny z cebuli na gorący piec lub płytę, i czekamy do czasu, aż zacznie się dymić. Warto wiedzieć, że wdychając taki dym możemy nawet wyleczyć grypę.
  4. Należy zmieszać połowę szklanki miodu z 1 stołową łyżką soli. Następnie w dobrze przygotowanej łaźni nacieramy się tą mieszanką i pocimy do czasu, dopóki miód nie zmyje się z potem. Pamiętajmy o tym, że w ten sposób także możemy się uwolnić od pryszczy i ropni.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama