zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Tak kiedyś leczono przeziębienie. Ludowe recepty na katar i kaszel
Do przeczytania w ok. 1 min.
Miód, kamfora, szare mydło - to zaledwie kilka z wielu domowych środków na choroby, którymi dawniej leczono. Wasi rodzice i dziadkowie z pewnością to pamiętają.
Reklama
Ludowe sposoby na przeziębienie
W leczeniu przeziębienia pomocne też będą ze starszych lat ludowe recepty. Warto się nimi wspomóc, a oto te domowe sposoby:
- Należy umyć 3 nieobrane jabłka, drobno je kroimy, zalewamy 1 litrem przegotowanej wody i gotujmy na małym ogniu, stale mieszając. Następnie całość ochładzamy, dodajemy miód i kilka plasterków cytryny. W ten sposób otrzymamy witaminowy napój, który wzmocni nasz organizm i podniesie jego odporność na przeziębienia.
- Mieszamy w misce kamforę, gorczycę i szare mydło. Gotową mieszankę nakładamy na flanelowe prześcieradło i owijamy się w nie. Warto wiedzieć, że taki okład pomaga zwłaszcza maluchom.
- Należy położyć łupiny z cebuli na gorący piec lub płytę, i czekamy do czasu, aż zacznie się dymić. Warto wiedzieć, że wdychając taki dym możemy nawet wyleczyć grypę.
- Należy zmieszać połowę szklanki miodu z 1 stołową łyżką soli. Następnie w dobrze przygotowanej łaźni nacieramy się tą mieszanką i pocimy do czasu, dopóki miód nie zmyje się z potem. Pamiętajmy o tym, że w ten sposób także możemy się uwolnić od pryszczy i ropni.
Zobacz także
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Czytaj więcej
Domowy syrop na przeziębienie. Wystarczą 3 składniki
W przypadku, gdy dopada Cię przeziębienie zanim wybierzesz się do apteki spróbuj w domu przygotować leczniczą miksturę. Syrop z miodu, czosnku i soku z cytryny bo o nim mowa sprawdzi się idealnie w okresie zachorowań.
Okres infekcji w pełni... Jak się chronić skutecznie?
Sezon zachorowań w pełni! Niestety infekcje dają się nam we znaki, a kolejki do lekarzy są naprawdę długie. Obserwując to zjawisko z pewnością zastanawiamy się jak uchronić siebie i bliskich przed zachorowaniem. Jedno jest pewne złapać infekcje nietrudno.
Afty u dzieci – jak rozpoznać i jak leczyć?
Afty to bolesne nadżerki, które u najmłodszych mogą powodować rozdrażnienie i gorsze samopoczucie. Dodatkowo duże afty u dzieci (tzw afty Suttona) mogą utrudniać im nawet mówienie, jedzenie czy tez picie płynów [1], co wpływa na ogólne funkcjonowanie malucha. Afty mają tendencję do nawracania, dlatego ważne jest ich skuteczne leczenie oraz wdrożenie odpowiedniej profilaktyki. Jak rozpoznać afty u dzieci? W jaki sposób je leczyć? Sprawdź!
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Reklama
© 2023 ZaradnaKobieta.pl