Na dobrze przygotowanym stoku narciarskim nogi narciarza zjeżdzającego w dół
Materiał partnera

Dostała buty narciarskie w prezencie na święta i są za małe? Sprawdź, co możesz zrobić!

Czasem nawet te buty do jazdy na nartach, które początkowo zdawały się być wprost idealne, dopiero przy każdym kolejnym wyjściu na stok zaczynają wykładać karty na stół i ujawniać przed nami wszystkie swoje wady. Nagle okazuje się, że to, co tak bardzo pasowało nam w sklepie, w rzeczywistości ma wiele defektów, o których nie mieliśmy pojęcia.
Reklama

Jazda staje się niekomfortowa i zaczynamy marzyć wyłącznie o tym, by ją zakończyć, ściągnąć niewygodne obuwie i założyć chociażby najzwyklejsze w świecie trampki. Nieudany zakup nie musi jednak od razu lądować w koszu. Zanim na dobre się go pozbędziemy czy nawet podejmiemy próbę sprzedaży niepasującego nam obuwia, postarajmy się zmodyfikować je w taki sposób, by jednak zaczęło nam ono odpowiadać.

Co to jest bootfitting?

Od tego mamy bowiem bootfitting oraz standardową usługę personalizacji obuwia narciarskiego, by właśnie radzić sobie ze wspomnianymi problemami i w wygodny prosty sposób odmieniać te buty, które początkowo nie do końca nam pasują. Modyfikacje mogą wiązać się z rozciąganiem skorupy oraz jej frezowaniem, czyli ogólną zmianą jej kształtu. Ponadto jesteśmy też w stanie dokonać pewnych zmian w bucie wewnętrznym, mającym bezpośrednią styczność ze stopą, a nawet i wymienić przynależące do niego wkładki, które potrafią odpowiadać za znacznie więcej rzeczy, niż to się nam często wydaje.

Reklama

Dążmy po prostu do tego, by uzyskać jak najlepsze dopasowanie obuwia i maksymalną wygodę. Jazda na nartach nie powinna być dla nas utrapieniem. Jeżeli uprawiamy ją w celach rekreacyjnych, powinniśmy zawsze być w stanie czerpać z niej najzwyklejszą przyjemność.

Praktycznie każdy problem da się rozwiązać.

Jego dostrzeżenie to pierwszy i najważniejszy krok do tego, by się go raz na zawsze pozbyć. W przypadku gdy posiadane obuwie narciarskie nie jest dla nas wygodne, nie powinniśmy na siłę zmuszać się do tego, by jakoś się z nim polubić. Zamiast tego zainwestujmy w jego modyfikację. Czasami dosłownie jedna prosta zmiana potrafi zapewnić nam wyższy komfort jazdy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama